למרות ההתרעות הממוקדות על כוונה איראנית לבצע פיגוע נגד אזרחים ישראלים בסוף השבוע הקרוב בטורקיה, גם הבוקר (שבת) המשיכו להמריא טיסות עמוסות לאיסטנבול. לפי נתוני רשות שדות התעופה, כ-240 אלף ישראלים צפויים לצאת במהלך חודש יוני לאיסטנבול, כולל נוסעים בטיסות קונקשן. שיעור הביטולים נמוך מאוד. לפי ההערכות, כ-2000 ישראלים נמצאים כרגע באיסטנבול.

החשש מפיגוע נגד ישראלים בטורקיה - סיקור N12

בעקבות מידע חדש שהתקבל במערכת הביטחון, המצביע על כך שאיראן מתכוונת להוציא פיגוע או מספר פיגועים במהלך סוף השבוע, נתבקשו הישראלים שנותרו באיסטנבול לנקוט כמה אמצעי זהירות, ביניהם לא לצאת למסעדות ומקומות בילוי שמוכרים בעיר כאהודים על תיירים מישראל ולהצניע סממנים ישראליים כמו פריטי לבוש ואביזרים נלווים.בכירים ישראלים קראו אתמול לישראלים באיסטנבול שלא לצאת כלל מחדרי המלון ולחזור לארץ בהקדם האפשרי בשל הסכנה. בנוסף לכך, הוגדר כי אין לפתוח את דלת החדר לגורמים זרים, לא להסכים להצעות עסקיות או תיירותיות ממדריכי טיולים, לא לעלות למוניות ולסרב להצעות לטרמפים ועוד.

בעקבות אזהרת המסע החמורה לאיסטנבול והערכת המצב, גורם מדיני בכיר ביקר בחריפות את הישראלים שמתעקשים לשהות בטורקיה וטען: "שהייה באיסטנבול משולה להתגרות בגורל. אם היה אפשר לשתף את כל התמונה המבצעית, היו בורחים ממנה כמו מאש". גורם נוסף הבהיר כי "פגיעה בישראלים לא תעבור בשקט מצד ישראל".

טיסת טורקיש אירליינס לאיסטנבול בנתב"ג (צילום: N12)
תורים עמוסים לקראת העלייה לטיסה לאיסטנבול, הבוקר בנתב"ג | צילום: N12

בימים האחרונים מתקבלים דיווחים מתוך איראן שמצביעים על קולות מתוך הממסד הביטחוני שם שדורשים להדיח את ראש ארגון המודיעין של משמרות המהפיכה - חוסיין טאייב. קולות אלה עולים בעקבות סדרה של מחדלים וכשלונות שלהם אחראי טאייב.

בין המחדלים: העובדה שהוא וארגונו אינם מצליחים לעצור את סדרת הפעולות בתוך איראן, וכשלונות רצופים לקדם פעולות תגובה מחוץ לאיראן, בדגש על זירת טורקיה. על פי אותם דיווחים, הגורמים מתארים את ההתנהגות של טאייב בימים האחרונים כמו של חיה פצועה אחוזת תזזית, אשר מתוך חרדה עמוקה למעמדו אל מול המנהיג, מנסה בטירוף עמוק להוציא בכל מחיר פיגוע נגד ישראלים בטורקיה ובמקומות נוספים.

איסטנבול טורקיה (צילום: Lumiereist, shutterstock)
אזהרת המסע הוחמרה בעקבות התרעות ממוקדות. איסטנבול | צילום: Lumiereist, shutterstock

טאייב, הידוע באישיותו הקיצונית אשר איננה בוחלת באף אמצעי, מנסה בימים האחרונים לקדם פיגוע בישראלים תמימים בטורקיה, שבעקבותם יוצאות ההוראות המיוחדת לנופשים שם. והוא עושה זאת מתוך מסע מטורף וחולני של מאבק על מעמדו בתוך הממסד הביטחוני האיראני.