פחות מיממה עברה מאז הפיגוע הקטלני בבני ברק, השלישי בשבוע האחרון, ונראה שהמתיחות ברחובות רק הולכת וגוברת. בצל גל הפיגועים, קיימה עיריית נתיבות ישיבת ביטחון מיוחדת, בהשתתפות ראש העיר, שבה החליטו על שורה של הנחיות חירום – שחלקן גרמו להרמת גבה.

לפי סעיף מספר 14: "לא תותר עבודה במוסדות החינוך בעיר לבני מיעוטים", נכתב בפוסט שפרסמה העירייה בחשבון הפייסבוק שלה. עוד הודגש כי "לא תותר העסקת עובדים מהשטחים במוסדות הציבור בעיר", וצוין שמועצת העיר קוראת לציבור התושבים בעיר להימנע מעימותים או חיכוכים עם בני מיעוטים, שעבודתם מחייבת להימצא בעיר.

 

בישיבת הביטחון שהתקיימה אמש נכחו כאמור ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר, קצין ביטחון החירום של העיר, קצין הביטחון של מוסדות החינוך, מנהל השיטור העירוני ומנהל יחידת הביטחון "אופק". מעיריית נתיבות טרם נמסרה תגובה.

מוקדם יותר היום פרסמנו כי גם בבני ברק, שבה התרחש הפיגוע הקשה, הנחו את צוותי אגף הרווחה להושיט סיוע נרחב למשפחות נפגעי האסון הנורא בעיר. בנוסף, משטרת ישראל, אגף הביטחון והשיטור העירוני, יבצעו סריקות וביקורות הדוקות בכל אתרי הבניה בעיר, על מנת לשלול הימצאות שב"חים.

בעיריית ראשון לציון הנחו לעצור את כל עבודות הבנייה העירוניות והגינון במוסדות החינוך, ולבצע את עבודות הניקיון בהם רק לאחר שעות הלימודים. כמו כן, כלל הטיולים של בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בעיר – בוטלו. בעיריית אשקלון החליטו לתגבר את כוחות השיטור והסיור, שוטרי מג"ב ומתנדבי מג"ב תושבי המועצה, את נוכחותם בסיורים ביישובי המועצה, בעיקר בסמיכות לגני הילדים ומוסדות החינוך.