נשק בשליחות חיזבאללה: במשטרה מזהים עלייה של מאות אחוזים בניסיונות הברחת הנשק לתוך ישראל - ומייחסים זאת לארגון חיזבאללה, שלטענתם מעוניין לחמש את ערביי ישראל לקראת אירועי קיצון בהשראת אירועי "שומר החומות". את התיעוד המלא של המלחמה בנתיב ההברחות שבשליחות חיזבאללה נביא מחר (שלישי) במהדורה המרכזית.

בימ"ר צפון מזהים שמאז האירועים האלימים במבצע "שומר החומות" ארגון חיזבאללה סימן לעצמו כמטרה "להציף" את ישראל בנשק איכותי. כמותית, ישנם יותר ניסיונות הברחה מירדן ומלבנון - אבל במשטרה מדברים גם על עלייה באיכות הנשק: מתחילת השנה עצרו בלשי יג"ל (יחידת הגבולות של המחוז הצפוני) 140 אקדחים ועוד 20 רובי סער, ומניחים שישנם עוד הרבה מאוד אמצעי לחימה שהצליחו לחדור לגבולות מדינת ישראל.

הברחת נשק מלבנון (צילום: החדשות)
הברחת נשק מלבנון - תיעוד של המבריחים | צילום: החדשות

במשטרה מנתחים על פי המודיעין שנאסף כי יעדו של הנשק הוא ארגוני הפשיעה במגזר הערבי, אבל מבחינת ארגון חיזבאללה ב"יום הדין", כלומר סביב אירועי עימותים, יוכל לשמש גם לביצוע פיגועים לאומניים. בשבועות האחרונים ליווינו את אנשי היחידה בכתבה מיוחדת שתשודר מחר במהדורה המרכזית.

"ל-95 אחוז מההברחות בלבנון יש מכוונת: חיזבאללה", אמר לנו סנ"צ ירון בן ישי, ראש מפלג מודיעין ימ"ר צפון. "בעבר הם רצו להרעיל את מדינת ישראל ולהחדיר סמים כדי להרעיל את בני הנוער והצעירים שלנו. הם החליפו את האסטרטגיה שלהם ללהחדיר כמה שיותר אמל"ח לערביי ישראל. באירועי 'שומר החומות' הם ראו את הרגישות סביב הר הבית, והם יודעים שביום שזה יתופצץ - לערביי ישראל יהיו מספיק נשקים כדי להשתמש בהם לצורך הפעילות החבלנית העוינת שלהם".