סמל שני אוסקר וסיליחין המשרת בגדוד הצפוני של מג"ב בעוטף ירושלים הוא הלוחם שנפצע הלילה (חמישי) קשה בפיגוע הדריסה סמוך למחסום קלנדיה. שעות אחרי האירוע דווח בתקשורת הפלסטינית כי מבצע הפיגוע הוא תושב קלקיליה בן 22 בשם סלאח נזאלמחקירתו בשב"כ עלה כי נזאל תכנן את הפיגוע זמן רב וניסה לבצעו במשך שלושה ימים.  

אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע  קשה בדריסה
אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע קשה בדריסה
אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע  קשה בדריסה
אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע קשה בדריסה

בשעות הלילה המחבל האיץ לכיוון לוחמי משמר הגבול ששהו סמוך ל"כיכר המושבעים" כחלק מפעילות מבצעית, דרס את סמל שני וסילחין וגרם לפציעתו. הלוחמים ביצעו ירי חי לכיוון הרכב ונזאל נלכד לאחר שפגע בקיר. הוא הועבר לחקירת שב"כ לאחר תחקור ראשוני ובהמשך פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה, עם חבלת ראש ובהכרה מלאה.

סאלח נאזל, המחבל שביצע את הפיגוע במחסום קלנדיה
סאלח נאזל, המחבל שביצע את הפיגוע סמוך למחסום קלנדיה

בסרטון שהופץ בשעות באחרונות ברשתות הפלסטיניות נראה המחבל עומד ליד עמדה צבאית, שורף דגל ישראל וקורא: "אני אשרוף אותו מול העיניים שלך ולא פוחד מהנשק שלך. אם אתה רוצה להרוג אותי, תהרוג אותי. אני אהיה שהיד. העם הפלסטיני אוהב את השהידים. אנחנו עם של גיבורים".

בשעות הלילה קיים מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הערכת מצב בסמוך לזירת הפיגוע, שבסיומה אמר למפקדים: "הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם".

מפקד מחוז ירושלים שיבח את התנהלות הכוחות וציין: "גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל".

 

חוקרי המשטרה בזירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה | צילום: דוברות המשטרה

סגן מפקד משמר הגבול, תת-ניצב בריק יצחק, אמר ללוחמים: "פעלתם כפי שמצופה ממכם. מיד שזיהיתם כי מדובר בפיגוע דריסה הגבתם בצורה מקצועית ונחושה תוך חתירה למגע שהביאה בסופו של דבר לעצירת הרכב ולתפיסתו של המחבל".

_OBJ

חובשת בכירה במד"א יפית בן שמשון ופרמדיק מד"א אביאל דיין שטיפלו בלוחם הפצוע בזירה, סיפרו: "חברנו לכוח המשטרה במחסום, שם ראינו צעיר כבן 20 על הכביש. חבריו העניקו לו טיפול וחבשו אותו. הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות בראש ובבטן. הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים".