ניסיון לחטיפת נשק: שני חיילי צה"ל הותקפו הערב (רביעי) במצפה רמון על ידי בדואים, בזמן ששהו סמוך לרכבם בתחנת דלק. במהלך התקרית, התפתח עימות אלים ביניהם לבין החשודים - ובמהלכו הם ניסו לחטוף את הנשק של אחד הלוחמים. החשודים נתפסו.

אחרי ניסיון חטיפת הנשק, ירה הלוחם לאוויר - ובכך הצליח למנוע זאת. למרות שהחשודים תחילה נמלטו מהמקום, המשטרה הצליחה לעלות על עקבותיהם לאחר זמן קצר ופתחה בחקירת נסיבות האירוע, בשיתוף עם מצ"ח.

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי כמה חשודים תקפו שני חיילי צה"ל, אשר שהו בסמוך לרכבם בתחנת דלק, בין החשודים והחיילים התפתח עימות מילולי ופיזי, שבמהלכו היה ניסיון למשוך את נשקו של אחד הלוחמים", נמסר מדובר צה"ל. בתגובה ירה הלוחם לאוויר ומנע בכך את ניסיון חטיפת הנשק. החשודים נמלטו מהנקודה ונתפסו על ידי משטרת ישראל לאחר זמן קצר. משטרת ישראל פתחה בחקירת נסיבות האירוע".

"במהלך דין ודברים בין קבוצת חיילים לקבוצת תושבי האזור התפתחה קטטה, שבמהלכה על פי החשד נעשה ניסיון לחטוף נשקו של חייל ובתגובה זה ביצע ירי באוויר והקטטה הופסקה", נמסר מהמשטרה. שוטרי נקודת מצפה רמון מתחנת דימונה הגיעו למקום ועיכבו לחקירה את החייל ושני מעורבים נוספים. הרקע והנסיבות נחקרים בשיתוף מצ"ח".