המתיחות בהר הבית: במערכת הביטחון גוברת ההערכה לפיה ירי הרקטות שבוצע אתמול מלבנון – מקושר לאירועי ט' באב ברחבת הר הבית, כך נודע הבוקר (רביעי) ל-N12. אף על פי שבצה"ל מעריכים שהאירוע הסתיים וכי לא קיים צפי לירי נוסף, ההערכה מעלה את החשש מכך שארגונים פלסטיניים ייזמו בעתיד אירועים מרצועת עזה או מגבול לבנון כך שתיווצר משוואה לפיה כל אירוע בהר הבית יגרור תגובה.

בלילה הראשון לחג הקורבן, בין שני לשלישי, נורו שתי רקטות מלבנון לישראל והתרעות נשמעו ביישובים ראש הנקרה, יערה, חניתה, נתיב השיירה ושלומי. שיגור אחד יורט, השני נפל בשטח פתוח. בתגובה, צה"ל ביצע ירי פגזים לעבר מקורות השיגור. האירוע אירע מספר שעות לפני ביקורו של ראש הממשלה נפתלי בנט בעיר מעלות, הסמוכה לגבול, שהתקיים לבסוף כמתוכנן.

כתבות נוספות של N12 בנושא:

רסיסים מהירי על הצפון (צילום: שלומי יהודאי)
צילום: שלומי יהודאי

בתחילת השבוע, לרגל אירועי ט' באב, עלו 1,679 מתפללים יהודים לרחבת ההר. חבר הכנסת עמיחי שיקלי צולם באתר בעודו שר את המנון "התקווה", לצד חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם. בתגובה, הזהירו בתנועה האסלאמית וברע"ם כי הדבר "עלול להביא למלחמת דת באזור" ואמרו כי יסרבו לקבל תפילות ושירת התקווה ברחבות המסגד. ראש הממשלה נפתלי בנט מיהר להרגיע את הרוחות והבהיר כי "חופש הפולחן בהר הבית יישמר באופן מלא גם למוסלמים".