כפי שהדברים נראים כעת, אנחנו בפתחו של שבוע שיכול להיות מאתגר מאוד וכלל לא שקט. לא שקרה משהו דרמטי. ממש לא. אבל שורה של עניינים התקבצו להם יחד לשרטט פוטנציאל של התחממות אפשרית. בזירה הצפונית, היה דיווח לפני יומיים על תקיפה עלומה על גבול סוריה-עירק. לאחר מכן הגיע הדיווח במקורות זרים על תקיפה בסוריה. היום (שלישי), לפנות בוקר, התבצע ירי של שתי רקטות לשטח ישראל.

כל אחד מהמרכיבים הללו הוא כמעט שגרתי (פרט לירי מלבנון לשטח ישראל). לכל אלו צריך להוסיף את המתיחות הגוברת מול עזה. משא ומתן כדי להגיע לאיזושהי הסדרה ממשיך להתנהל, אך ללא תוצאות. הכספים הקטריים נעצרים על קו הגבול, ישראל לא מאפשרת את העברתם. כל זה יחד משרטט לפחות פוטנציאל להתחממות במהלך השבוע.

האירוע היותר מעניין מגיע מן הזירה הצפונית. חיל האוויר, על פי מקורות זרים, תקף מתחם אירני-חיזבאללאי על אדמת סוריה. כאן עולה שאלה - האם הירי לשטח ישראל הוא תוצאה של הנחיה או ציווי אירני.

החלום הרטוב של אירן, שהוא קו מנחה במדיניותה זה שנים רבות, זה ליצור מצב שפעולה המיוחסת לישראל בזירה אחת תביא לתגובה בזירה אחרת. חמאס למשל מאמץ תחת סינוואר את הרעיון הזה ממש. ירי מעזה, תגובה ישראלית ואז מהומות ברחבי ישראל והתנגשויות בירושלים - ניסיון לקשור בין כל הזירות הללו כדי לייצר סוג של הרתעה כלפי ישראל.

אין וודאות עדיין מי ירו את שתי הרקטות לפנות בוקר לשטח ישראל. ייתכן מאוד שמדובר בארגונים פלסטינים  שמקבלים איתות מחיזבאללה שירי הוא ראוי בעת הזאת. באותה מידה ייתכן שסינוואר, הנאנק ברצועת עזה ממצב כלכלי והומניטרי קשה, מאמץ את הרעיון ומאותת או פוקד על ארגונים פלסטינים בלבנון לירות לשטח ישראל. זאת כמובן אפשרות, אך לא וודאית עדיין. כך או כך, אם סוכמים את כל האירועים "הקטנים" האלו, זה מה שמשרטט פוטנציאל של התחממות בראשיתו של השבוע הזה. לכו תדעו לאן זה יוביל בהמשך.