לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי נפטר בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, מעט יותר משבוע לאחר שנורה בראשו בגבול רצועת עזה - כך הודיע היום (שני) המרכז הרפואי. "הצוות הרפואי נלחם על חייו והוא עבר מספר ניתוחים במהלך אישפוזו", הוסיפו בבית החולים. "חרף המאמצים הרבים ובשל הפציעה הקשה, נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו". הלווייתו תתקיים הערב בבית העלמין קריית שאול בתל אביב. 

במשמר הגבול פרסמו הודעה שבה השתתפו באבל המשפחה: "מרכינים את ראשינו לזכרו של הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל, שנפל בעת לחימה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה". בהודעת ההספד הוסיפו כי "לאחר כשבוע ימים שנלחם בגבורה על חייו, תוך ניסיונות של הצוות הרפואי של סורוקה להצלת חייו, נקבע מותו".

סיגל סגלוביץ'-עוז, בת דודתו של בראל ז"ל, אמרה: "עברנו ימים לא פשוטים, אני מודה לבית החולים סורוקה ולימ"ס שעטפו וחיבקו, לכל עם ישראל שנענה לבקשותינו. בראל היה הילד של כולנו, הלב נקרע, אנחנו רק רוצים שיהיה לנו שקט להכיל את הכאב שלנו". 

בראל ז"ל התגייס למשמר הגבול במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום. במהלך שירותו ביחידה ביצע קורס צלפים ושימש כצלף בימ"ס. הלוחם היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית. בראל ז"ל בן 21 בנופלו, תושב באר יעקב, הותיר אחריו אמא, אבא, שתי אחיות ואח.

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לבראל חדריה שמואלי ז"ל: "קיבלתי בצער עמוק את הבשורה המרה על מותו של לוחם מג"ב, בראל חדריה שמואלי, שנפל בהגנה על ביטחון ישראל. אין מילים מספקות כדי לנחם את המשפחה באבלה הכבד". הוא הוסיף כי "בראל היה לוחם בחייו ולוחם במותו. הוא נאבק על חייו עד הרגע האחרון, כאשר עם ישראל כולו נשא עבורו תפילות. אני מבקש לשלוח חיבוק גדול למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לו: "עצוב וכואב מאד את לכתו של לוחם מג"ב, סמ״ר בראל חדריה שמואלי ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. במהלך השבוע האחרון הייתי בקשר רציף עם אימו ניצה, ונשאנו עם העם בישראל תפילות להחלמתו. רעייתי מיכל ואני מחבקים את המשפחה ומשתתפים באבל הכבד על לכתו של בן יקר ואהוב. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון בני גנץ ספד אף הוא ללוחם, ומסר כי "בראל חדריה שמואלי, מטובי בניה של המדינה, נפל בהגנה על המולדת ותושבי הדרום. רק לפני מספר ימים נכנסתי לחדרו והתפללתי בליבי שיתאושש, אך הבשורה הקשה הגיעה ואיתה כאב גדול". הוא הוסיף כי "בשם מערכת הביטחון, אני שולח תנחומים מעומק ליבי להוריו ולבני משפחתו. שלא תדעו עוד צער".

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי פרסם דברי הספד ללוחם: "בראל ז"ל היה לוחם במשך שנתיים, חמישה חודשים ותשעה ימים. שנתיים וחמישה חודשים לחם בטרור ובפשיעה ותשעה ימים נלחם על חייו. בראל ז"ל היה לוחם אמיץ עם יכולות פיקוד והובלה מרשימות שלא פעם סיכן את חייו למען ביטחון אזרחי ישראל. מפקדיו מספרים שהיו מתווכחים ביניהם עם מי הוא יצא לפעילות, כולם רצו אותו לצידם. תנחומים למשפחתו, למפקדיו ולחבריו לנשק שהיו במשך כל הימים האחרונים לצד מיטתו".

בראל חדריה שמואלי וחבריו ליחידת ימ"ס מג"ב.  (צילום: דוברות המשטרה)
"הוא היה לוחם בחייו ולוחם במותו". בראל חדריה שמואלי וחבריו ליחידה | צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל הוסיף: "בראל שרצה תמיד להיות בחזית, בחר לשרת ביחידת המסתערבים של מג"ב מתוך שליחות גדולה ואהבת המדינה. על ערכים אלו נמשיך לחנך דורות של שוטרים ולוחמים שינציחו את דרכו במלחמה העיקשת וחסרת הפשרות של משטרת ישראל בטרור ובפשיעה. יהי זכרו ברוך".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ספד לבראל: "נשבר הלב. אני ורעייתי שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתו". הוא הוסיף כי "בימים האחרונים התפללנו יחד עם כל עם ישראל לרפואתו. קיווינו לנס, אך לצערנו הנורא מכל קרה. אנחנו מחבקים את יוסי וניצה ואת כל המשפחה". לדברי נתניהו, "בראל נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה. לעולם לא נשכח את גבורתו. יהי זכרו ברוך ונצור בליבנו תמיד". 

בעקבות מותו, הודיע ראש עיריית באר יעקב ניסים גוזלן כי הדגלים בעירו של בראל יורדו לחצי התורן. "קיוויתי ופיללתי שלא יגיע הרגע שאצטרך לכתוב את הפוסט הזה, לדאבוני הרגע הזה הגיע", כתב זמן קצר לאחר ההודעה ברשתות החברתיות. "לאחר מספר ימים בהם נלחם בגבורה על חייו, נקבע מותו של סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל שנפל בעת לחימה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. בראל היה גיבור ישראל גם בחייו, כאשר שימש כמסתערב ביחידה מיוחדת של מג"ב דרום, וגם בימיו האחרונים בהם נלחם על חייו".

בראל חדריה שמואלי (צילום: באדיבות המשפחה)
בראל חדריה שמואלי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

ראש העיר הוסיף כי "באר יעקב היא משפחה אחת גדולה ובראל לנצח יהיה הילד של כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה היקרה שלנו ולשלוח תנחומים בשם כל תושבי באר יעקב. אנחנו כאן איתכם בשעה קשה זו ונעשה הכל על מנת להנציח את זכרו וגבורתו".

"זה לא פייר, איזה עולם אכזר", זעק האב יוסי בשבוע שעבר לאחר היוודע דבר הפציעה הקשה של בנו באירועים בגבול עזה. הוא תקף את התנהלות צה"ל ומחה על כך שאפשרו למתפרעים הפלסטינים להתקרב לגדר הגבול. "יש בי תסכול על הפאדיחות שלהם (של צה"ל), ככה נותנים לאנשים להתקרב לגבול, עד הגדר?", תהה. "זה ילד ששלוש שנים שירת ונשארו לו עוד חודשיים. תנו להם אוויר, תסיגו אותם אחורה, תנו לחדשים להיכנס... ככה 10-5 מטר מתקרבים לגדר? מה זה צריך להיות? שיזיזו אותם אחורה! ממי מפחדים? מה זה, כבשים?!", הוסיף האב.