בריחת האסירים הלילה (בין ראשון לשני) מכלא גלבוע הציפה את השאלה כיצד ששת הנמלטים לתכנן את המנהרה שדרכה ברחו. נראה כי באתר של משרד האדריכלים "פורה יעקובי קרני" הופיעו תוכניות בית הכלא גלבוע, שממנו ברחו השישה. נדגיש כי בשלב זה לא ניתן לדעת אם אותם שרטוטים אכן סייעו לבריחה.

עם זאת, מהדבר משקפת הקלות שבה ניתן היה להשיג מידע לגבי מבנה בית הסוהר. משרד "פורה יעקובי קרני", שבו ניתן היה למצוא את תוכניות בית הסוהר, לקח חלק בפרויקטים שונים, בהם תכנון כמה בתי כלא ברחבי הארץ. לצד השרטוטים של כלא גלבוע, הופיעו באתר המשרד תוכניות של בתי כלא נוספים.

מנהרה, כלא גלבוע (צילום: משה שי , פלאש/90 )
הבריחה מכלא גלבוע מעלה סימני שאלה רבים | צילום: משה שי , פלאש/90

בתמונות שהופיעו באתר ניתן לראות את כל שטח הכלא, את מבנה בית הסוהר עצמו - מהפנים ועד לחומות החיצוניות. אולם היום, לאחר הבריחה, האתר ירד מהאוויר והתמונות שהוצגו בו - נמחקו.

נזכיר כי מוקדם יותר היופם טען גונדר אריק יעקב, מפקד מחוז הצפון, כי "לא מדובר בדיוק במנהרה שנחפרה, יש פה משהו שנוצל כתוצאה מהמבנים של התאים שניצלו את החלל". עוד הוסיף: "ממה שאנחנו מזהים כרגע במבט הראשוני לתוך המנהרה יש גם כשל של המבנים שנמצאים על בסיס כלונסאות. היה חלל מלמטה שהאסירים כנראה ניצלו".

את התמונות שמופיעות בכתבה טשטשנו לצורך הפרסום, אך באתר משרד האדריכלות הן הופיעו ללא טשטוש.

במשרד פורה יעקובי קרני סירבו להגיב על הדברים.

משירות בתי הסוהר טרם נמסרה תגובה.