שיגור ראשון מעזה מאז "שומר החומות": רקטה שוגרה היום (שני) מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה - ויורטה בידי מערכת כיפת ברזל. בעקבות השיגור, אזעקות צבע אדום נשמעו בכמה יישובים בעוטף, בהם ניר עם, איבים ובשדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

דקה אחרי האזעקה בעוטף, צה"ל פרסם שהתרעה הופעלה בעוטף ובשדרות וכי הפרטים בבדיקה. במד"א עדכנו שלא דווחו על נפגעים באזור, ומהמועצה האזורית שער הנגב נמסר כי לא אותרו נפילות בשטח פתוח באזור המועצה.

במקביל לשיגור הרקטה, לוחמים מחטיבת כפיר עצרו פלסטיני, בן 20, חשוד מחופש לחייל צה"ל שנשא תיק ובתוכו רובה ציד וסכין, סמוך ליישוב מעלה לבונה שבבנימין. החשוד, תושב ג'נין, תוחקר במקום, והודה כי תכנן לבצע פיגוע ביישוב והמעצר סיכל זאת. הוא יצא הבוקר ממחנה הפליטים ג'נין, וסיפר שהגיע לנקודה באמצעות כמה טרמפים. בשנת 2019 הוא ריצה עונש מאסר בכלא בגין השלכת מטען.

פלסטני מחופש לחייל נעצר עם נשק בסמוך לישוב בנימין
פלסטני מחופש לחייל נעצר עם נשק בסמוך לישוב בנימין
הציוד שנתפס על הפלסטיני שנעצר (צילום: דובר צה"ל)
הציוד שנתפס על הפלסטיני שנעצר | צילום: דובר צה"ל

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, מסר בתגובה לשיגור כי "אנו שוב פעם עדים לתופעה שבה ארגוני טרור מעזים להרים ראש ולפגוע בתושבי ישראל. לא נוכל לקבל מציאות של ירי מעזה וטפטופים. אנו דורשים מהממשלה להגיב ביד קשה ובאופן מיידי ולגדוע כל מי שמנסה לפגוע בנו ללא כל דיחוי".

השיגור ומעצר החשוד בשטחים היום מגיעים אחרי הפעילות המבצעית בג'נין הלילה, שבה חמושים ירו לעבר מסתערבים של מג"ב. לוחמי מג"ב השיבו בירי, והפלסטינים דיווחו על 4 הרוגים במקום. חלק מההרוגים הם פעילי ג'יהאד אסלאמי, ובתגובה לאירוע פרסם הארגון שתבוא נקמה. נבדק אם יש קשר בין שיגור הרקטה לחילופי הירי בג'נין הלילה.

הלוחמים היו בפעילות למעצר מבוקש – כשלפתע פלסטינים רבים פתחו לעברם בירי מטווח קצר. לפי דיווחים פלסטיניים, שתיים מהגופות נמצאות בידי ישראל. בעקבות האירועים: מושל ג'נין הכריז על שביתה כללית בעיר.

הממשלה החדשה, שהחלה את דרכה לפני כחודשיים, ניסתה לייצר משוואה חדשה לאחר שהגיבה בחריפות לשיגור בלוני התבערה בשבועות האחרונים. כעת, ממתינים לראות מה תהיה תגובת הממשלה לשיגור רקטה שמתרחש לראשונה במהלך כהונתה.

עזה הפרחת בלונים
עזה הפרחת בלונים

רק לפני שבועיים פרצו 3 שרפות בעוטף עזה. לאחר שהתברר שהן נגרמו משיגור של בלוני תבערה מעזה, צה"ל הגיב ותקף מחנה צבאי של חמאס. "צה"ל יגיב בתקיפות על המשך ניסיונות הטרור מרצועת עזה", נמסר אז מצה"ל.