בצל המטחים הכבדים לדרום ומרכז הארץ שממשיכים גם בשעה זו, ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה נאם לראשונה מאז החלה ההסלמה בפומבי. הנייה הכריז לדבריו על ניצחון על ישראל במערכה הנוכחית ובין היתר זה מתבטא בביטול מצעד הדגלים המסורתי ודחיית הדיון בפינוי התושבים בשכונת שייח' ג'ראח. "ירושלים היא ציר המאבק המרכזי ולא נשאיר אותה לבד לעולם", אמר.

"ניצחנו במערכה על ירושלים. זאת הפעם הראשונה שהצלחנו להרוס את צעדת הדגלים. מוחמד דף אמר שאירועי שיח' ג'ראח יביאו למחיר כבד לישראל והנה זה קרה. ניצחנו גם בשער שכם בקרב על המדרגות והניסיון להרחיק את המתפללים שלנו. הניצחון הזה הוא מתנה מאלוהים לחודש רמדאן. העם שלנו היום - ידו על העליונה".

"ירושלים היא ציר המאבק המרכזי ולא נשאיר אותה לבד לעולם", אומר עוד הנייה. "ראיתם איך כל הפלגים היו מאוחדים בקרב הזה על ירושלים, על מסגד אל-אקצא, על זכות השיבה וכל מטר בירושלים. היום - עזה נענתה לבקשה שלנו. היא לא איחרה והיא נענתה לבקשה להגן גם היא על מסגד אל-אקצא. אנחנו בכוננות ותמיד נהיה הראשונים להגן על אל-אקצא. לא נקבל שירושלים תהיה מופקרת לישראל ושהיא תעשה שם מה שהיא רוצה. המשוואה השתנתה. המשוואה היא עזה וירושלים ביחד. זוהי משוואת המאבק על הזהות שלנו".

_OBJ

הנייה המשיך ואמר כי "האויב הציוני חושב שהוא יכול לשבור את המשוואה הזאת בהטלת מצור על עזה. היום עזה הוכיחה שעמדה לשם ניצחון למען אלקודס והיא שברה את התוכניות הישראליות. ירושלים בלב עזה ועזה בלב ירושלים. יש משוואה חדשה וחזקה. מאזן כוחות חדש. זאת ההתפתחות החדשה. זאת המהפכה, זאת התורה החדשה של ההתנגדות. הקשר בין מסגד אל-אקצא לבין ירי הטילים. מאזן הכוחות החדש יצא מירושלים וממסגד אל-אקצא".

"אנחנו בשלוש חזיתות. הראשונה על ירושלים ואל-אקצא והיא הגדולה והכי חשובה וזאת החזית שכולם מאוחדים סביבה. החזית השנייה היא חזית עזה, שהיום עומדת מול ההתגרות הישראלית. החזית השלישית היא חזית בתוך פלסטין. אני מברך את ערביי 48 שחיים בלב הלווייתן, אלו שסבלו מרמיסת הזהות הפלסטינית שלהם. אלה הם שמגנים ונותנים את הגדר שצריך לירושלים. ראינו מה שקרה בלוד, במשולש ובגליל. הם המגנים על אל-אקצא".