עובדי חברת החשמל הודיעו הבוקר (חמישי) כי כאות הזדהות ותמיכה במאבק להשבת הבנים, אין בכוונתם לתקן ולהחזיר את קווי החשמל לעזה שנפגעו בעקבות ירי החמאס עד להחזרת הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו לישראל. 5 מתוך 10 קווי הולכה לעזה נפגעו במבצע "שומר החומות".

בהנהלת חברת החשמל מסרו בתגובה להודעת הוועד: "חברת החשמל היא חברה ממשלתית, שכפופה להוראות החוק, ומאמינה בכך שחשמל הוא מוצר חיוני מחוץ לסכסוך. חברת החשמל מייחלת להחזרת הבנים הביתה".

"לא תהיה הסדרה ללא השבת הבנים" (צילום: באדיבות המשפחות, חדשות)
אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו | צילום: באדיבות המשפחות, חדשות

אמש התכנסו משפחותיהם של אורון שאול והדר גולדין, אומנים ומאות משתתפים לעצרת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים שבה דרשו להשיב את השבויים והנעדרים לישראל כתנאי להפסקת אש. "כולנו תומכים בלוחמי צה"ל ואנחנו מגיעים כדי להזכיר שאין הפסקת אש בלי השבת הבנים", אמרו במטה המאבק.

שלומי שבת, ששר בעצרת את השיר "תנו לגדול בשקט", אמר בריאיון ל"שש עם": "בדיוק חזרנו להופעות וחמאס החליטו שמוקדם מדי. יש לנו כוח ואורך רוח, אני מאוד אופטימי ומאמין שיהיה טוב בסוף. אין תשובה ברורה יותר לשאלה על החזרת הבנים. כשאני שומע חיילים אני ישר אומר 'כן' וגאה לקחת חלק באירוע הזה. יש לנו כאן הזדמנות שאני לא יודע אם תחזור עוד פעם, זה הזמן להחזיר אותם. הם שלנו והם צריכים להיות אצלנו".

עצרת להשבת הבנים מול משרד ראש הממשלה (צילום: n12)
עצרת המחאה להשבת הבנים מול משרד ראש הממשלה | צילום: n12

לאה גולדין, אימו של חלל צה"ל הדר גולדין, העניקה אמש ריאיון נרגש במהדורה המרכזית לקראת הפסקת האש המסתמנת. "עכשיו זה חלון ההזדמנויות", אמרה גולדין. "אם זה לא יקרה עכשיו, זה לא יקרה לעולם, כי תיווצר לגיטימציה - שלא צריך להחזיר חיילים בזמן מלחמה".

"המסר העיקרי שלנו – 7 שנים מאז שהבנים שלי הלכו להילחם בצוק איתן ורק אחד חזר", קראה גולדין באולפן. "7 שנים שהוא בידי האויב ולא מחזירים אותו, מפספסים הזדמנויות בלי סוף, משקרים ומרמים אותנו. צוק איתן לא נגמר עד שהשבויים חוזרים. המלחמה הזו שכפו עלינו – היא הזמן שצה"ל יחזיר את החיילים הביתה".

גולדין לא חסכה בביקורת כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "כשרוצים להכריע את האויב יודעים כל הגברים וכל מקבלי ההחלטות בדיוק מה צריך לעשות. אנחנו לא מעוניינים בפיתולי המילים, אך משחקים איתנו בלי הרף. זה הזמן לשים את זה על השולחן כדרישה – כל הזמן הם דורשים מאתנו ומקבלים. ומי שהמציא את המושג 'יתנו – יקבלו', אני לא צריכה ללמד אותו איך לעשות את זה".