"מקווה שזה ייגמר ממש מהר ותוכל לשכוח ממה שקרה": כחודש לאחר מותו של קצין המודיעין בכלא הצבאי, היום (ראשון) מתפרסם מכתב ששלחה לו אימו – ימים בודדים לאחר שנלקח למעצר. "נספר לכל מי שמטיל ספק שאתה בן טוב וחייל מעולה", כתבה והוסיפה: "מקווים שישחררו אותך כמה שיותר מהר אלינו לארוחת שניצלים".

"אנחנו שרויים באפלה והמומים מהסיטואציה", כתב האם במכתב לבנה, קצין המודיעין. "אנחנו מקווים שישחררו אותך כמה שיותר מהר אלינו לארוחת שניצלים. אנחנו מחזקים אותך ובטוחים שתצא מהמצב הזה בצורה טובה ושיבינו שטעו לגביך".

היא הוסיפה כי: "אנחנו ועו"ד נבהיר למי שמטיל ספק שאתה בן טוב וחייל מעולה. לא סתם קיבלת תעודות הצטיינות והמפקדים שלך החמיאו לנו על הבן המוצלח שאתה והמזל שנפל בחלקם שאתה משרת אצלם, אם נצטרך נביא אותם להעיד בעדך".

"דואגת לך ומקווה שאתה מחזיק מעמד", כתבה בסיום האם. "מבקשת שתהיה חזק, ולמרות שהזמן לא עובר עכשיו, מקווה שזה כן ייגמר ממש מהר ותוכל לשכוח מכל מה שקרה".

לפני כשבוע, חשפנו ב"אולפן שישי" כי המניע של קצין המודיעין שהוביל להסתבכות ולבסוף למותו, היה אגו וגאווה מקצועית ורצונו של הקצין להוכיח שהוא יכול להצליח איפה שאחרים נכשלו. היחידה בה שירת הקצין נחשבת ל"יחידה של גאונים" שבה מעודדים תחרותיות ויצירתיות. כבר בהליך המיונים שלו ליחידה, עלו על כך שמדובר במועמד עם אישיות מורכבת וילדותית, ושהוא לא בשל לשירות בה. עם זאת, מועמדותו הועברה לבחינה חוזרת - שאחריה החליטו כן לגייסו, עקב יכולותיו ועקב ההבנה שזהו אופיו.

עוד לפני החשיפה, הורי קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי פנו במכתב לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, בו גוללו את תחושותיהם הקשות בעקבות הפרשה - ודרשו להפסיק את מה שהגדירו "מסע ההכפשה" נגד בנם הקצין. במכתבם דרשו ההורים "לא לקבור את האמת, לא לטייח ולא להסתיר אותה" וכי בירור האמת מגיע להם ולבנם המת.