"לא נשקוט ולא ננוח עד שתתברר האמת המלאה": הורי קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי, פנו היום (שישי) במכתב לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, בו גוללו את תחושותיהם הקשות בעקבות הפרשה - ודרשו להפסיק את מה שהגדירו "מסע ההכפשה" נגד בנם הקצין. במכתבם דרשו ההורים "לא לקבור את האמת, לא לטייח ולא להסתיר אותה" וכי בירור האמת מגיע להם ולבנם המת. 

"השבוע, בדברים שנשאת בכנס של המרכז הבינתחומי בהרצליה, דיברת על 'החייל שלך, על חייל של כולנו, קצין אמ"ן, שמת בכלא'. החייל הזה הוא בן הזקונים שלנו", פתחו ההורים את מכתבם, "לא חלמנו שבננו, שהקדיש חמש שנים מחייו לצה"ל, תוך הערכה עצומה ממפקדיו, יסיים את חייו בצורה כה טראגית וכואבת, בנסיבות לא ברורות ומעורפלות, והוא בסך הכל בן 24". 

"לצערנו הרב", הוסיפו במכתבם, "עד רגע זה לא מצאנו את הזמן להתאבל עליו, אנו נמצאים בתוך מחול שדים נורא, בתוך כאוס, שבכל אתר אינטרנט מופיעה תמונת קברו המיותמת  ומנסים להבין איך איבדנו את הבן שלנו, למה, מי לא שמר עליו, מי הפקיר אותו. אפילו לנו, כהוריו, רבים סימני השאלה מסימני הקריאה והמצב הזה אינו נותן לנו מנוח. עוד לפני שהתבררו העובדות, בחרת גם אתה לעשות שימוש במילים שרק העצימו את הכאב שלנו, שהטילו עליו כתם שחור עצום, בזמן שאינו יכול להגיב". 

מות קצין המודיעין בכלא - כתבות נוספות ב-N12: 

שרידים של תרופות נגד דיכאון התגלו בדמו של קצין המודיעין שנמצא מת בתאו 

התביעה הצבאית: קצין המודיעין ביצע פעולות שפגעו בביטחון המדינה - ממניעים אישיים

"אחד ביום": שובו של האסיר X - האזינו 
 
"הוא היה ילד מיוחד במינו, נדיר בכישוריו, שהפך לחייל מצטיין", כתבו, "הצלחותיו במהלך שירותו הצבאי נזקפו לזכות יחידתו, אגף המודיעין ומדינת ישראל. הוא מעולם לא היה מעורב ולו בעבירת משמעת אחת. לקראת סיום שירות הקבע שלו, בחרו להטיל עליו האשמות חמורות, תוך התעלמות מוחלטת מאחריותם של דרגי הפיקוד הבכירים ממנו ונקיטת פעולות שונות ומקוממות, שמרגיש שנועדו יותר לפגוע בנפשו מאשר להגן על ביטחון המדינה". 

"זה לא מוסיף כבוד לצה"ל", ציינו. זה לא 'מתוך רצון', כפי שאתה ציינת 'לשמור על צנעתו ועל צנעת משפחתו', אלא מחשש שהוא יספר איך פועלים באמ"ן: נותנים חופש פעולה ומעודדים יצירתיות וניצול יכולות של חייל מעולה, אבל במקום ללוות את החייל ולפקח על מעשיו, מעלימים עין עד שזה יוצא מכלל שליטה". 

"אין לנו ספק שבננו לא עשה ולא מעשה אחד כדי להזיק או לפגוע במדינתנו בכוונה"

"התחושות שלנו קשות מאוד ואנו כותבים מילים אלו מדם ליבנו", הוסיפו ההורים הכואבים, "מאחר ואישרו לנו ללמוד ולהבין את פרטי האישומים נגדו רק לאחר מותו, איננו יכולים לשאול אותו מה עשה, אם עשה, מה היו סיבותיו. השאלות האלה לא יקבלו מענה לעולם. הוא אמנם לא היה בצינוק, אבל הפך לאדם שאיש אינו רוצה בקרבתו, זאת עוד טרם החל ההליך המשפטי". 

"נפגענו עד עמקי נשמתנו כשכל המפקדים שהיוו כמעט את כל עולמו בשנים האחרונות, נטשו ומחקו אותו מסדר היום שלהם. רק פעמיים בכל תשעת החודשים נזכרו לשאול אותו על מצבו. הוא הפך לאיש עם אות קלון עוד בחייו. שום יחס, שום סימפטיה אנושית. לנו אין ספק בכלל שהוא לא עשה ולו מעשה אחד במהלך שירותו כדי להזיק או לפגוע במדינתנו בכוונה". 

"הוא למד על חשבוננו תואר באוניברסיטה תוך כדי לימודיו התיכוניים - ואת כל הידע העצום הזה נתן למדינה. מלבד אותות הצטיינויות אישיות, הוא היה שותף לזכייה בפרס ביטחון ישראל 2019 והוזמן לבית הנשיא. זה היה הבן שלנו. זה היה הבן של צה"ל". 

הרמטכ"ל אביב כוכבי
הורי הקצין לרמטכ"ל: "לא נשקוט עד שתתברר האמת"

"אנו, הוריו, דורשים שייפסק מסע ההכפשה נגד בננו המת", הבהירו. "אנו דורשים שתערך חשיבה מחדש באילו דרכים ניתן לבחון את מה שקרה מהיום בו נעצר ועד הרגע בו נשם את נשימותיו האחרונות. אסור להסתפק בעוד 'בדיקה' שתוביל לכמה מסקנות מערכתיות חסרות תוחלת. אנו דורשים שהמחדל הזה ייחקר באופן יסודי, שצה"ל יהפוך כל אבן, יבחן כל תמונה, יתחקר כל אדם. בלי הנחות, בלי לעגל פינות, בלי לחפש את הש.ג, בלי לטייח, בלי להסתיר. זה מגיע לנו וזה מגיע לו". 

"אנחנו איבדנו את היקר לנו מכל. איש לא יחזיר אותו - אבל לא נשקוט ולא ננוח עד אשר תתברר האמת המלאה, עד אשר נקבל את תמונת המצב המלאה, קשה ככל שתהיה, עד אשר צה"ל יסיק את כל המסקנות מהאירוע הנורא הזה. ביום אחד באמצע החיים קברנו את בננו. לא ניתן לקבור גם האמת".