חבר הכנסת רם בן ברק ממפלגת יש עתיד אמר היום (שבת) בכנס שבת תרבות במודיעין כי מצעד הדגלים שיתקיים ביום חמישי הקרוב הוא ניסיון להבעיר את השטח ולמנוע את הקמת הממשלה הצפויה ביום שני שלאחר מכן. משטרת ירושלים אישרה את הצעדה, שתעבור דרך שערי כניסה ורחובות בעיר העתיקה. מאחורי ארגון הצעדה עומדים גופי ימין באיצטלה של "סבב שערים" שמתקיים מדי ראש חודש, אך הפעם האירוע "שודרג".

הצעדה, שתתקיים בנפרד לגברים ולנשים, תעבור ביום חמישי הקרוב דרך כמה שערי כניסה לעיר העתיקה - חוץ משער שכם. בהמשך יעברו הצועדים דרך כמה רחובות וסמטאות בעיר העתיקה עד לרחבת הכותל המערבי שם תתקיים עצרת סיום. בהודעה שפורסמה ברשתות החברתיות על ידי כמה ארגוני ימין נכתב בין היתר: " חוזרים לצעוד ברחובות ירושלים בראש מורם עם דגלי ישראל. נדרוש לאחד את ירושלים לנצח, בואו בהמוניכם".

ח"כ רם בן ברק (צילום: החדשות12)
רם בן ברק | צילום: החדשות12

טענת המארגנים היא שמבצע "שומר החומות" ביום ירושלים הרס להם את מצעד הדגלים המסורתי כמידי שנה, והם מנצלים את סיבוב השערים שהם נוהגים לעשות בכל בראש חודש כדי לשחזר את המצעד שהופסק בשל הירי על ירושלים. 

ח"כ בן ברק התייחס גם לקריאתו של נתניהו לחשוף את ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין מפלגות גוש השינוי. הוא הודיע כי ההסכמים ייחשפו ביום שני הקרוב עם כינוס מליאת הכנסת. 

בתגובה על המודעה הזו, ארגון "תג מאיר" פנה למפכ"ל שימנע את המצעד בטענה שיהיו משתתפים במצעד שינסו להתסיס את השטח. ב"תג מאיר" טוענים שבין מארגני המצעד גם סיעת הציונות הדתית. במכתב למפכ"ל, כתבו אנשי תג מאיר שבימים כאלה יש סבירות שהמצעד לא יעבור בשקט. "ניסיון העבר מוכיח לצערנו שמצעדי דגלים ברובע המוסלמי בירושלים היו מלווים בשירי שנאה, חבלות בדוכנים, הכאות עם מקלות הדגלים בתריסי החנויות ועוד", כתבו. "בימים רגועים יותר ייתכן ומצעד שכזה היה עובר בשלום". 

לדברי אנשי "תג מאיר", "חלק גדול מהמשתתפים במצעד אינם נוהגים באלימות, אך הפעם ישנו חשש ממשי שמי שהשתתפו בחודש שעבר בפרעות, בהשחתת רכוש ובלינצ'ים, בירושלים ובערים המעורבות כלפי האוכלוסייה הערבית, יסתננו למצעד במטרה לגרום לפיצוץ", כתבו עוד אנשי הארגון. "לנוכח המספר הנמוך של העצורים מהמגזר היהודי, אין מדובר בחשש בעלמא".

לבסוף כתבו: "למצעד דגלים סמוך כל כך לאירועי החודש האחרון בירושלים, הערים המעורבות ועזה יש את הפוטנציאל להצית את האזור כולו- פעם נוספת. אנו פונים אליך בבקשה למנוע את קיום המצעד במתכונתו המוצעת".