"היא לא הרגישה כלום": שני ילדים בני 10 ו-11 התעלפו אתמול (שני) בחנות בגדים של רשת "אורבניקה" במתחם G שבכפר סבא. אחת מהילדים הייתה רוני בת ה-11 שהיום אימה יעל שיחזרה את הרגעים המבהילים בריאיון שהעניקה ל-N12. "היה עשן בחנות והיה חם. הלכנו לקניון, למקום שאמור להיות בטוח. לא חשבתי שזה יכול להיגמר בצורה כזו – בטח לא בחנות מלאה באנשים".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ראינו ילד שהתעלף בחנות, הלכנו לעזור לו ותוך כדי גם הבת שלי, שעמדה מאחוריי, התעלפה", שחזרה יעל. "ברגע ששני ילדים התעלפו בהפרש של עשר דקות – כל הכוחות שהיו במקום הבינו שיש כאן משהו חריג. מיד פינו את כל הנוכחים במקום החוצה".

יעל הסבירה כי באותם הרגעים בתה הייתה מעורפלת ולא הבינה בדיוק מה מתרחש. "היא החזיקה את העגלה של אחותה – מבחינתה אימא שלה הייתה גיבורה שעזרה לילד שהתעלף. כשהיא התעלפה היא הפילה גם אחותה על הרצפה. היא סיפרה שראתה שחור ולא הרגישה כלום".

רוני בת 11 נחבלה בראשה כתוצאה מהעילפון ונפצעה באזור האוזן. "היא לא יכולה לחבוש מסכה בגלל הפציעה, לכן היא לא יכולה בעצם לצאת לשום מקום כרגע", הסבירה האם. ד"ר אהוד רוזנבלום, מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי מאיר, סיפר כי התעלפות הילדים ככל הנראה התרחשה בעקבות דליפה גז מאחד המזגנים בחנות שבה שהו. 

ד"ר רוזנבלום הסביר כי מדובר בגז מסוכן מאוד, שיודע לפגוע גם במערכת העצבים וגם במערכת הלב. במערכת העצבים הוא גורם למעין תחושת אופוריה ובסופה ירידה במצב ההכרה שיכולה להוביל לדום נשימה. במערכת הלב הוא יכול לגרום להפרעות קצב מסכנות חיים".

משירותי הכיבוי נמסר כי לאחר סריקות בחנות אורבניקה, לוחמי האש איתרו מיכל גז מזגנים שדלף למערכת המיזוג.