שני ילדים בני 10 ו-11 התעלפו היום (שני) בחנות בגדים של רשת ידועה במתחם ג'י שבכפר סבא ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר שבעיר. צוותי הכיבוי מתחנת השרון שהוזעקו למקום בדקו חשד לדליפת חומר מסוכן, כוחות המשטרה שהגיעו לחנות סגרו ובודדו אותה בשלב זה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר אהוד רוזנבלום, מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי מאיר, סיפר כי שני הילדים שהתעלפו בקניון ג'י שבכפר סבא נחבלו כשהתמוטטו. ד"ר רוזנבלום הדגיש כי ככל הנראה אכן מדובר בדליפת גז מאחד המזגנים בחנות, והדגיש כי לאחר בדיקה גופנית נמצא כי הילדים במצב טוב.

ד"ר רוזנבלום הזכיר את האסונות שנגרמו בעבר כתוצאה משאיפת גז מזגנים, בהם למשל שני נערים בני 18 שנהרגו כתוצאה משאיפתו בשנת 2010. מדובר בגז מסוכן, שיודע לפגוע גם במערכת העצבים וגם במערכת הלב. במערכת העצבים הוא גורם למעין תחושת אופוריה ובסופה ירידה במצב ההכרה שיכולה להוביל לדום נשימה. במערכת הלב הוא יכול לגרום להפרעות קצב מסכנות חיים".

מקניון G נמסר כי "בעקבות בדיקה של יועץ מזגנים מוסמך, מערכת מיזוג אוויר בסניף אורבניקה במתחם G כפר סבא נמצאה תקינה. לאחר אישור המשטרה וכיבוי אש החנות נפתחה שוב לקהל הרחב".

בתוך כך, במד"א התקבל לפני זמן קצר דיווח על פעוט שבלע חומר רעיל ביישוב במועצה האזורית שומרון. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שניידר כשמצבו בינוני, יציב.

אביאל ממליה, חובש בכיר במד"א שהוזעק למקום סיפר: "הגיעו אל ביתי עם פעוט שהיה עם סימני הרעלה לאחר שבלע חומר רעיל. מיד חייגתי למוקד 101 של מד"א על מנת להזניק ניידת טיפול נמרץ ובסיוע אמבולנס של היישוב חברנו עם הניידת שפינתה אותו לבית החולים כשמצבו יציב".