ראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון במסר ברור לארגוני הטרור: יממה מאז החלה המערכה מול חמאס והג'יהאד האסלאמי, פנו הערב (שלישי) ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ לציבור והבהירו שהמערכה תהיה ממושכת. נתניהו, גנץ וכוכבי הזהירו את ארגוני הטרור ברצועה שהם ישלמו מחיר כבד על החלטתם לשגר רקטות לעבר ישראל

"אזרחי ישראל, אנחנו בעיצומה של מערכה כבדה", פתח ראש הממשלה נתניהו את דבריו, "צה"ל תקף אתמול והיום מאות מטרות טרור של החמאס והג'יהאד ברצועה. חיסלנו עשרות מחבלים כולל מפקדים בכירים, פוצצנו מפקדות של חמאס ופגענו במפקדות. אנחנו ממשיכים לתקוף בכל העוצמה. סיימנו כעת התייעצות ביטחונית וקיבלנו החלטות: חמאס והג'יהאד שילמו וישלמו מחיר כבד מאוד על התוקפנות שלהם. דמם בראשם".

"אנחנו עומדים מאוחדים מול אויב שפל, כולנו דואבים על ההרוגים, מתפללים לשלום הפצועים - ועומדים מאחורי צה"ל וכוחות הביטחון", הדגיש ראש הממשלה בדבריו והבהיר שהמערכה הנוכחית צפויה להיות ממושכת: "המערכה הזו תיקח זמן, בנחישות באחדות ובעוצמה נשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. אני מבקש לקיים בקפדנות את הנחיות פיקוד העורף, זה בפירוש מציל חיים".

שר הביטחון בני גנץ אמר: צה"ל פועל ב-24 השעות האחרונות יחד עם השב"כ ועושה זאת באופן עוצמתי ובתקיפות. תקפנו מפעלי ייצור ומנהרות, מגדלים שמשמשים את ראשי הארגונים מתפוררים וימשיכו להתפורר. יש המון מטרות בקנה - וזו רק ההתחלה. ארגוני הטרור ימשיכו להיפגע בגלל ההחלטה המופקרת שלהם לירות לשטח מדינת ישראל. אנחנו נחזיר את השקט והביטחון ונעשה זאת לטווח רחוק".

שר הביטחון בני גנץ בצהרה בקריה (צילום: לע"מ)
שר הביטחון בני גנץ בהצהרה בקריה | צילום: לע"מ

בדבריו, התייחס גנץ גם לאלימות בין יהודים וערבים ברחבי הארץ - וקרא לשקט: "צה"ל שומר ומגן על כולם, יהודים וערבים כאחד, ואני קורא לכל אזרחי ישראל - זו העת לנהוג באופן אחראי ולהימנע מאלימות הדדית ומאלימות בכלל. אני, ראש הממשלה וכל הדרג המדיני מגבים את כוחות הביטחון כולם ואת צה"ל בהובלת הרמטכ"ל. הם עושים עבודה מצוינת וניתן להם להמשיך בה".

גנץ פנה בדבריו למנהיגי העולם והבהיר: אין מדינה ריבונית שהייתה מקבלת ירי על ריכוזי אוכלוסייה שהייתה מסכימה שיפגעו בה - וגם אנחנו לא מקבלים זאת. יש לנו את הזכות והחובה לפעול - וכך נעשה. כולנו נהיה מאוחדים, חזקים, נחושים - וביחד ננצח. רק ביחד".

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, פירט את פעילות צה"ל ביממה האחרונה: "במהלך 24 השעות האחרונות כוחותינו תקפו למעלה מ-500 מטרות שכוללות אמצעי לחימה, אתרים לייצור אמצעי לחימה והפגיעה היא קשה. פגענו והרגנו עשרות פעילי טרור, ביניהם גם בכירים והשמדנו מבנים ותשתיות. בצד השני, בעזה, המציאות היא קשה".

הרמטכ"ל אביב כוכבי בהצהרה בקריה (צילום: לע"מ)
הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי בהצהרה בקריה | צילום: לע"מ

עוד אמר הרמטכ"ל: "אנחנו פרושים עם כוחות צה"ל לאורך הגבול כדי להגן על התושבים ועל הריבונות שלנו. אנחנו פועלים לסכל את ירי הרקטות בהצלחה, אם כי לא באופן הרמטי. אנחנו ממשיכים לתקוף באופן נרחב, נמשיך לתקוף באופן נרחב, לא נחסוך שום בית ושום מנהרה כדי שהיא תפגוש פצצה או את ידו של צה"ל. אנחנו ערוכים להרחבת המערכה ככל שיידרש, ארגוני הטרור ישלמו מחיר יקר יותר ממה ששילמו בעבר. אנו נחושים לפגוע בהם באופן משמעותי ביותר".

ראש השב"כ, נדב ארגמן, אמר: "ארגון טרור שאיים על אזרחי מדינת ישראל זה מצב בלתי נסבל. ארגון טרור שיורה על בירתה של מדינת ישראל ביום חגה זה דבר בלתי נסבל. נמשיך לעשות את מה שנכון בכדי להבטיח את ביטחונם של כל תושבי ישראל".