יומיים חלפו מפיגוע הירי בצומת תפוח, שבו נפצעו שלושה תלמידי ישיבה ישראלים, ובמערכת הביטחון ממשיכים במאמצים לאתר את המחבל שנמלט מהזירה. בתקשורת הפלסטינית דיווחו היום (שלישי) שהמפגע הוא מונתאסר שלבי, מהכפר תורמוס עיא שבאזור רמאללה, וביומיים האחרונים בשב"כ ובצה"ל התקשרו לבני משפחתו והזהירו אותם שלא לסייע לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 ממשיכים במרדף אחר המחבלים החשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת תפוח (צילום: דו"צ, noon)
לוחמי צה"ל מבצעים סריקות | צילום: דו"צ, noon

המרדף אחר המחבל נמצא כרגע בשיאו, וכולל מאמצים מודיעיניים ומבצעיים שונים ומגוונים. בנוסף על הפנייה לבני משפחתו, התבצעו מעצרים של סייענים שאפשרו לשלבי לבצע את הפיגוע ולהימלט לאחר מכן. בין העצורים: בנו של החשוד.

הפעילות מתרכזת כרגע באזור הכפר עקרבא, והפעילות בו תימשך עד אשר יימצא המחבל. כוחות הביטחון אוחזים במרחב בצורה הדוקה, ותושבי הכפר אף תיארו תחושה של מצור.

ממשיכים במרדף אחר המחבלים החשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת תפוח (צילום: דו"צ)
הכוחות יעברו מבית לבית | צילום: דו"צ

במהלך הפעילות בכפרים נתקלים לוחמי צה"ל והימ"מ בהפרות סדר שכוללות יידוי אבנים ובקבוקי תבערה, והכוחות מגיבים בהתאם. אנחנו נמצאים בסוף תקופת חודש רמדאן, ולפנינו מועדים נוספים כגון לילת-אל-קאדר ויום ירושלים. אלו ימי אזכור שעשויים להתסיס את השטח עוד יותר, ולהגביר את המוטיבציה בקרב הפלסטינים לבצע פיגוע נוסף. במערכת הביטחון מודעים לכך ושומרים על דריכות.

ממשיכים במרדף אחר המחבלים החשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת תפוח (צילום: דו"צ)
צילום: דו"צ

בפיגוע הירי נפצעו אנוש וקשה יהודה גואטה מירושלים ובניה פרץ מבית שאן, ועמיחי חלא נפצע באורח קל. שלושתם בני 19. אביו של בניה, עופר, סיפר בשיחה עם N12 על מה שבנו זוכר מיום ראשון האחרון: "כשהם הגיעו לצומת הוא זוכר רכב שעצר לידם, ומישהו שירה באקדח לכיוונם. יותר מזה הוא לא זוכר שום דבר".

בניה פרץ
בניה פרץ

"בסך הכול אתם רואים – הטרור מגיע לכל מקום", הוסיף עופר. "אני לא גר ביהודה ושומרון, אבל הילדים שלי רצו להיות בישיבה שתתרום להם לקראת הצבא, כדי לתת כמה שיותר בצבא. הוא חשב על הכי גבוה בצבא, לא רצה להתפשר. תמיד הזהרתי אותו, אמרתי לו תשמע – זו סביבה עוינת. מספיק שאתה יהודי, אז אתה בסביבה עוינת. כדאי שתיזהר, תפעיל את החושים שלך. זה לא עזר לו הפעם".