פיגוע ירי התרחש היום (ראשון) בטרמפיאדה בצומת תפוח, שלושה אזרחים נפצעו - אחד באורח אנוש ושניים נוספים באורח קשה וקל. חובשים ופרמדיקים של מד"א וכוננים של הצלה ללא גבולות שהוזעקו למקום העניקו להם טיפול רפואי במטרה לייצב את מצבם ולהציל את חייהם. הצבא מנהל מרדף אחר הרכב הנמלט בניסיון לאתר את שני החשודים בהקדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יהודה גואטה מירושלים, בניה פרץ מבית שאן ועמיחי חלא, בני 19, הם הפצועים בפיגוע. השלושה, תלמידי הישיבה הגבוהה באיתמר, המתינו בתחנת האוטובוס בטרמפיאדה בצומת תפוח שבשומרון כשלפתע בוצע הירי באמצעות אקדח או תת-מקלע מרכב חולף בעל לוחית רישוי פלסטינית. רכבם של המחבלים עדיין לא נמצא. כוחות צה"ל ממשיכים במרדף בהובלת השב"כ אחר שני המחבלים ופועלים לחסום את צירי התנועה.

"תפסנו טרמפים לכיוון הישיבה", סיפר הפצוע שנפצע בפיגוע באורח קל ל-N12. "הייתי כלפי החברים שלי אז לא ראיתי מי ירה, אבל שמעתי אללה אכבר, היה רעש של יריות וכל החבר'ה היו על הרצפה. ראיתי את חברים שלי פצועים והתקשרתי למד"א. הם קלטו שאני לחוץ וביקשו שאעביר את הטלפון לחייל שנמצא במקום".

לפי דיווח פלסטיניים, צה״ל פרס מחסומים רבים בצפון השומרון וסגר את הכניסות לכפר חוארה, שלעברו מסתמן שנמלטו. נדגיש כי ביומיים האחרונים ראינו כמה ניסיונות לביצוע פיגועים באזור, ובתוך כך שני ניסיונות פיגועי דקירה בגוש עציון בצל המתח רב סביב חודש הרמדאן ודחיית הבחירות.

פיגוע ירי בצומת תפוח
תיעוד מזירת הפיגוע בצומת תפוח

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר ב"שש עם עודד בן עמי" כי "יש כעת שלושה פצועים. שניים מוגדרים במצב קשה עד אנוש. אחד מהם מפונה לבית החולים בילינסון תוך כדי פעולות החייאה. פצוע נוסף עושה דרכו באמבולנס נוסף לבילינסון. הפצוע השלישי מטופל במקום ויעשה את דרכו בקרוב לבית החולים הקרוב". עד ראייה שנכח במקום סיפר: "ירדתי לצהוב והרכב שלפני האט. לא יודע אם זה היה אקדח, לדעתי היה אקדח שירה כמה כדורים וישר המשיך לנסוע".

"בדיוק לפני 8 שנים בשעה הזו נרצח אביתר בורובסקי בפיגוע דקירה, בדיוק באותו מקום", הזכיר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. "זה מצמרר ומזעזע. התשובה של צה"ל צריכה להיות קשה לפיגוע הירי הזה. לייצר הרתעה משמעותית. צריך להעביר מסר חד משמעי שדמנו לא הפקר".

מדובר צה"ל נמסר: "לוחמי צה"ל סורקים אחר רכב חשוד ממנו בוצע ירי בצומת תפוח. בהמשך לדיווח הראשוני, התקבל דיווח על רכב חשוד שהגיע לצומת תפוח וממנו בוצע ירי לעבר מספר אזרחים ששהו בנקודה, ישנם מספר נפגעים. כוח צה״ל הגיב בירי לעבר הרכב החשוד שנמלט מהמקום. כוחות צה"ל סורקים אחר הרכב החשוד ומבצעים חסימות במרחב".

הפיגוע הזה הוא תמרור אזהרה חמור לגורמי הביטחון שמורה להעלות את הדריכות, אך לא נכון למהר לחבר אותו למהומות בירושלים או להכרזת אבו מאזן על הבחירות. כבר קיבלנו הרבה מאוד תמרורים מצד חמאס על כך שבכוונתו לנצל את ההזדמנות לדחיית הבחירות כדי להתסיס את הגדה.

בבית החולים שערי צדק מדווחים כי נקבע מותה של המחבלת הפלסטינית שניסתה מוקדם יותר היום לדקור לוחמי צה"ל בצומת גוש עציון שבחטיבה המרחבית "עציון". מדובר צה"ל נמסר כי לוחם ששהה במקום פתח בנוהל מעצר חשוד ונטרל את המחבלת במקום באמצעות ירי. פרט לצעירה, אין נפגעים באירוע.