התערוכה הביטחונית הגדולה שנערכה בימים האחרונים באבו דאבי ננעלה היום (שבת) ללא נוכחות של משלחת ישראלית, למרות הציפייה שזו תהיה במה לחיזוק שיתוף הפעולה המתפתח בין המדינות. הערב אנו מפרסמים לראשונה כי יציאתה של המשלחת, בה היו אמורים להשתתף בכירי התעשיות הביטחוניות בישראל, נמנעה בשל חשש מפיגוע אירני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במערכת הביטחון החליטו לא לקחת סיכון וביטלו את השתתפות המשלחת הישראלית בתערוכה, זאת על רקע המתיחות הגוברת בין הצדדים והרצון של האירנים לנקום את מותם של מדעני הגרעין הבכירים שלהם.

האמירתים שותפו בסוד העניינים וזו הסיבה שלא פרסמו הודעת גינוי או עלבון. יתרה מזאת, למרות דיווחים מסוימים על עימות בין גנץ לנתניהו סביב סוגיית המשלחת, שר הביטחון נמנע מעימות עם ראש הממשלה בנושא וההחלטה נשמרה בסוד.

החשש הישראלי נובע מהתעוזה האירנית ממנה קיבלנו דוגמה אתמול, לאחר הפיצוץ שאירע בספינת המשא ששייטה במפרץ עומאן, ונמצאת בבעלות ישראלית. גורמים במערכת הביטחון מעריכים שאירן עומדת מאחורי הפיצוץ.

לכך יש לצרף את מתקפות המל"טים שיוצאים מתימן לסעודיה, ואת ההתקפות על כוחות ובסיסים אמריקניים בעירק, עליהן הגיבו האמריקנים בתקיפה משלהם. האירנים ממשיכים לנהל משא ומתן עם ארה"ב על חזרתם להסכם הגרעין, אך במקביל מאותתים: אנחנו רוצים לחזור להסכם, אך נעשה זאת רק בתנאים שלנו.