מדוע נפגעה ספינת המשא ששייטה בים הערבי? ספינת משא שמובילה כלי רכב ונמצאת בבעלות ישראלית נפגעה היום (שישי) מפיצוץ בזמן ששייטה במפרץ עומאן. צוות הספינה וכלי השיט עצמו במצב טוב, והספינה הופנתה לנמל קרוב. לפי שעה, לא ברור מה גרם לפיצוץ, אולם ככל הנראה מדובר בטיל קצר שנורה מספינה אירנית.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה של ארגון הסחר הימי של בריטניה צוין כי חקירת האירוע נמשכת וכי "כלי השיט והצוות בטוחים". עוד המליצו בארגון לכלי שיט המגיעים לאזור לנקוט במשנה זהירות. מהפרטים שנמסרו אודות הספינה עולה שמדובר בספינה בבעלות חברת "Ray Shipping" של רמי אונגר הרשומה באי מאן - והייתה בדרכה לסינגפור מסעודיה. 
 
"למרות שהפרטים על האירוע עדיין לא ברורים, נותרה אפשרות ריאלית שהאירוע היה תוצאה של פעילות של הצבא האירני", מסר גורם בחברת המודיעין הימי "דרייאד גלובל". מטעם הצי החמישי האמריקני שמוצב בבחריין, נמסר כי הוא מודע לאירוע ועוקב אחר המצב.

המתיחות באזור המפרץ עלתה מאז שארצות הברית הטילה מחדש סנקציות נגד אירן בשנת 2018, לאחר שהנשיא דאז, דונלד טראמפ, החליט לפרוש מהסכם הגרעין.וושינגטון האשימה את טהרן במספר התקפות על ספינות במי המפרץ, כולל על שתי מכליות נפט סעודיות ששייטו באזור במאי 2019. 

מחברת "Ray Shipping" נמסר בתגובה: "האונייה נושאת דגל בהאמס כאשר נשמע פיצוץ במפרץ הפרסי ליד מיצרי הורמוז. על האונייה 28 אנשי צוות. לא נפגע איש. לא נפגע חדר המכונות. היא בדרכה לנמל דובאי על מנת לתקן את כל הדרוש".