לאחר התייעצות ביטחונית עם ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גנץ יצא אמש (רביעי) לביקור בזק של 10 שעות בלבד בארצות הברית. הביקור הוגדר דחוף וכולל שתי פגישות, ביניהן אחת עם שר ההגנה האמריקני מארק אספר. מאחורי הקלעים, מתגבשת בישראל הבנה שקיים סיכוי שטראמפ לא ינצח בבחירות בארצות הברית ויש שורה של עניינים דחופים שחייבים לסגור לפני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד מהעניינים הדחופים הללו הוא מידע מודיעיני והתפתחויות בנוגע לאירן. בישראל מעוניינים לתאם את הפעילות המשותפת נגדה להמשך. בנוסף, השבוע הסתיים חרם הנשק על אירן, והיא כבר החלה לשתף פעולה עם צפון קוריאה. בישראל מעוניינים שהממשל האמריקני יסיים את שיתוף הפעולה הזה.

עניין נוסף שהוגדר דחוף הוא ניסיון לרתום את חבילת הפיצויים ששומר את היתרון האיכותי של ישראל באזור, גם בהיבט של מה ישראל תקבל וגם בהיבט של מה יקבלו מדינות אחרות.

לפני היציאה לביקור בארצות הברית, אמר שר הביטחון גנץ: "אני יוצא לשליחות ביטחונית קצרה וחשובה בארצות הברית בה אפגש עם שר ההגנה האמריקאי אספר. נדון בסוגיות חשובות מאוד לביטחון ישראל בשנים הקרובות. אנחנו צריכים לזכור, שלצד המאבק בקורונה, אויבנו לא נחים לרגע. ראינו מה קרה אתמול עם המנהרה בדרום ואנחנו מכירים את האתגרים בכל הזירות. נמשיך ונדאג למדינת ישראל, הן בקורונה והן בביטחון".

השבוע ראש המוסד יוסי כהן נשאל בשיחות סגורות כיצד מתקדם ההסכם עם סעודיה. הוא השיב: "יש מאמץ גדול מאוד בזירה הסעודית, לחץ גדול. נקווה שיוליד משהו. נראה שהסעודים מחכים לבחירות בארצות הברית כדי לתת מתנה לנשיא הנבחר".