אזעקת צבע אדום נשמעה אמש (שבת) באשקלון. רקטה אחת שנורתה משטח הרצועה נפלה בשטח פתוח, לא בוצע יירוט של מערכת כיפת ברזל. לפי שעה לא ידוע על נפגעים או על נזק. בתום סריקות התברר כי נגרם נזק למחסן בתוך מפעל באשקלון: אין נפגעים בגוף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

זמן קצר לאחר הירי לאשקלון התברר שנוספה לסדר היום של הממשלה תוכנית לחיזוק החוסן החברתי בשדרות וביישובי עוטף עזה - אך לא באשקלון.

מהמשטרה נמסר: "חבלני משטרת ישראל סיימו לפני זמן קצר טיפול בזירת נפילת רקטה באזור אשקלון. נזק נגרם למבנה, אין נפגעים. הם וידאו כי לא קיימת סכנה נוספת בשרידי הרקטה". 

במד"א מסרו: "בהמשך לאזעקת צבע אדום שנשמעה בדקות האחרונות בגזרת אשקלון, במוקד 101 של מד"א לא התקבלו קריאות". מוקדם יותר אמרו בדובר צה"ל כי "הופעלה התראה בעיר אשקלון, הפרטים בבדיקה". לאחר מכן מסרו: "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל". 

בצה"ל לא יודעים עדיין להגדיר מי הגורם ברצועה שעומד מאחורי השיגור לעבר שטח ישראל, ומה גרם לכך. לכן, טרם נראתה תגובה מצידה של ישראל לרקטה שנורתה.

מפעל באשקלון שבו נחתה רקטה ששוגרה מעזה (צילום: משטרת ישראל)
המפעל באשקלון שבו פגעה הרקטה | צילום: משטרת ישראל

בשבוע שעבר, בלילה שבין שבת לראשון, נשמעה אזעקה באזור השפלה ובעיר אשדוד, בעקבות שני שיגורי רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. באותו לילה, תושבים באזור גוש דן דיווחו על קולות נפץ עזים, ומיירטי כיפת ברזל נצפו בשמי מרכז הארץ. בתגובה לירי, תקפו כוחות צה"ל ברצועה.

הירי בשבוע שעבר לא גרם לנזק או לנפגעים, אך רסיסים נצפו בבת ים ובחולון. דובר צה"ל עדכן כי בתגובה לאותה מתקפה מעזה, מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים תקפו מספר יעדים ברצועה, ביניהם תשתית תת-קרקעית ועמדות צבאיות של חמאס. "צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה", הוסיפו בצה"ל.

בתום דיון הערכת מצב שהתקיים בלשכת הרמטכ"ל עקב הירי לעבר אשקלון ולאזור השפלה, עלה כי הוא ככל הנראה בוצע עקב תקלה. בארגון חמאס העבירו מסרים לישראל לפיהם הוא לא התכוון לבצע את הירי, זאת למרות שהשיגור בוצע ממשגר של החמאס.