הטלוויזיה הסורית דיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) על תקיפה ישראלית באזור העיר חלב. על פי הדיווחים, מערכת הנ"מ הסורית הופעלה בעקבות התקיפה ומערכות ההגנה האווירית "יירטו מספר טילים ישראלים לפני שפגעו במטרתם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני כשבוע אירעו שתי תקיפות בהפרש של שתי יממות בסוריה, המיוחסות לישראל. בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא, דווח ביום רביעי שעבר כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "מטרות עוינות" באזור חומס שבמזרח המדינה. גורם צבאי סורי אמר כי טילים ששיגרו מטוסי חיל האוויר הישראלי מאזור א-תנף, באזור משולש הגבולות עם עירק וירדן, לעבר שדה התעופה T-4 גרמו לנזקים ברכוש בלבד.

תמונת לוויין בעקבות התקיפות הישראליות בסוריה‎ (צילום: mageSat International - ISI)
תמונות הלווין בעקבות התקיפה בסוריה בשבוע שעבר | צילום: mageSat International - ISI

מעט לפני השעה 23:00 (שעון ישראל) דווח על הפעלת מערכות ההגנה האווירית באזור חומס. לאחר מכן פורסמו הערכות כי יעד התקיפה היה בסיס T-4 - שדה תעופה שכבר הותקף פעמים רבות בעבר. בסוכנות הידיעות סאנא דווח כי "מערכות ההגנה האווירית הגיבו על המתקפה". זמן קצר לאחר מכן פורסם כי המערכות "סיכלו" מתקפה ישראלית ממזרח לעיר חומס ויירטו את הטילים.

שדה התעופה הצבאי T4 (צילום: צילום לווין של google earth)
שדה התעופה הצבאי T4 - מלמעלה | צילום: צילום לווין של google earth

תקיפה קודמת התרחשה ביום שני שעבר, בגבול בין נמל התעופה הבין-לאומי של דמשק ובין שטח אל-כיסווה מדרום לדמשק. בארגון הסורי לזכויות אדם דיווחו כי 5 חברי מיליציה פרו-אירנית נהרגו ויותר מ-10 אחרים נפצעו בתקיפה שאותה מייחסים בסוריה לישראל. עוד דווח כי התקיפות האוויריות גרמו לאובדן רב של ציוד צבאי סורי ביעדי התקיפה.