תקיפה שנייה תוך שתי יממות המיוחסת לישראל בסוריה: בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא, דווח אמש (רביעי) כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "מטרות עוינות" באזור חומס שבמזרח המדינה. גורם צבאי סורי אמר כי טילים ששיגרו מטוסי חיל האוויר הישראלי מאזור א-תנף, באזור משולש הגבולות עם עירק וירדן, לעבר שדה התעופה T-4 גרמו לנזקים ברכוש בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מעט לפני השעה 23:00 (שעון ישראל) דווח על הפעלת מערכות ההגנה האווירית באזור חומס. לאחר מכן פורסמו הערכות כי יעד התקיפה היה בסיס T-4 - שדה תעופה שכבר הותקף פעמים רבות בעבר. בסוכנות הידיעות סאנא דווח כי "מערכות ההגנה האווירית הגיבו למתקפה". זמן קצר לאחר מכן פורסם כי המערכות "סיכלו" מתקפה ישראלית מזרחית לעיר חומס ויירטו את הטילים.

שדה התעופה הצבאי T4 (צילום: צילום לווין של google earth)
שדה התעופה הצבאי T4 במבט מלמעלה | צילום: צילום לווין של google earth

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי התקיפה כוונה נגד שדה התעופה הצבאי T-4 ונגד יעדים אירניים. עוד דווח כי בתקיפה נהרגו כוחות של צבא אסד, אך לא ברור כמה. לפי הדיווח, נשמעו הדי פיצוצים כתוצאה מהפעלת מערכות ההגנה האווירית של משטר אסד.

עוד טענו במרכז הסורי לזכויות אדם כי "התקיפה בוצעה מהמרחב האווירי של המדבר הסורי" והוסיפו: "זו לא הפעם הראשונה שמטוסים ישראליים טסים במרחב האווירי של הקואליציה הבין-לאומית".

תוצאות תקיפת בסיס T4 (צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות)
תוצאות תקיפה ב-T-4 שבחומס. ארכיון | צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות

התקיפה הקודמת התרחשה ביום שני בערב, בגבול בין נמל התעופה הבין-לאומי של דמשק ובין שטח אל-כיסווה מדרום לדמשק. בארגון הסורי לזכויות אדם דיווחו כי 5 חברי מיליציה פרו אירנית נהרגו ויותר מ-10 אחרים נפצעו בתקיפה שאותה מייחסים בסוריה לישראל. עוד דווח כי התקיפות האוויריות גרמו לאובדן רב של ציוד צבאי סורי ביעדי התקיפה.

הטלוויזיה הסורית הממלכתית אישרה כי המערכות הופעלו "נגד מטרות עוינות" . על פי הארגון הסורי לזכויות אדם, תקיפות ישראליות כוונו לכמה עמדות שימור משטר בפאתי דמשק ובדרעא. 

דיווח: תקיפה ישראלית בסוריה (צילום: דנא ספדי)
תקיפה בסוריה. אילוסטרציה | צילום: דנא ספדי

בתקשורת הסורית נכתב שטילים ישראלים הפגיזו גם באיזראע, האזור הצפון מזרחי של דרעא, שם נמצאים כוחות חיזבאללה הלבנוניים. עדיין לא דווח על נפגעים באזור זה.

לפני כחודש, דווח על תקיפה דומה באותו האזורסוכנות הידיעות הסורית דיווחה אז על הפעלת מערכות ההגנה האוויריות מעל לשמי הבירה דמשק. אז נאמר כי ישראל היא האחראית לתקיפה באזור אל-כיסווה, דרומית לעיר הבירה. עוד דווח בכלי התקשורת בסוריה כי צבאו של אסד הצליח ליירט חלק מהטילים.

מקורות רשמיים טענו כי התקיפה התבצעה מעל לרמת הגולן וזמן קצר לאחר מכן דווח על גל תקיפות נוסף. בדיווח נטען כי התקיפות האחרונות ממוקדות בפרברי דמשק ומחוז דרעא, הקרוב לגולן.