על רקע ההתחממות בדרום ושיגור בלוני התבערה והנפץ מעזה, חמאס ערך היום (שני) ניסוי רקטות מתוצרת עצמית לכיוון הים. ארגון הטרור שיגר 7-5 רקטות לכיוון הים במטרה לבדוק את איכותן אבל בעיקר על מנת לאותת לישראל – אנחנו כאן ובסוף זה יתפוצץ עליכם. בכיר חמאס: "תוקפנות ישראלית תוביל לתוצאות לא צפויות". בתוך כך, בשעות הצוהריים דיווחו תושבים בשדרות על הדי פיצוצים בעקבות שיגור בלוני תבערה. אחד מהתושבים סיפר: "נבהלנו ורצנו לממ"ד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש קיימו שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי, התייעצות ביטחונית על רקע המתיחות המתגברת בדרום כשבסיומה סיכמו כי לא יאפשרו שיגור בלונים ללא תגובה וכי המשך השיגורים יוביל לתגובה משמעותית גם במחיר של הסלמה ביטחונית.

חמושי חמאס (צילום: CalibreObscura@Twitter)
איש חמאס ורובה ברטה | צילום: CalibreObscura@Twitter

לחמאס יש קושי להבריח רקטות כמו בעבר, זאת בגלל שהמצרים סגרו את מרבית המנהרות וישראל מטילה מצור על הים בעזה. לארגון הטרור אין ברירה אלא לחזור לייצור עצמי של אמצעי הלחימה. חלקם מיוצרים מתחת לפני הקרקע – אמש צה"ל תקפו אתר כזה בדיוק. 

בשל העובדה שהרקטות בנויות על תוצרת מקומית ועל חומרים לא תקניים, אחת לתקופה חמאס מבצע ירי לעבר הים בכדי לבדוק טווחים ודיוק. אך בעיקר מדובר באיתות לישראל – אל תשכחו אותנו.

על רקע ההסדרה שלא מתקיימת והמגעים התקועים בנושא עסקת חילופי השבויים והנעדרים, והרצון לתוספת של הסיוע הקטרי, בשבועיים האחרונים יש עליה משמעותית בשיגור בלוני הנפץ. כרגיל, התסכול מופנה כלפי ישראל וכאן מדובר באזהרה. חמאס אומר לישראל: אנחנו יורים לים, אבל אנחנו יודעים לירות גם עליכם.

א-זהאר: "מלחמה בעזה טובה לעבאס" (צילום: מתוך שידורי סקיי ניוז בערבית, חדשות)
צילום: מתוך שידורי סקיי ניוז בערבית, חדשות

"כל תוקפנות של הצבא הישראלי כלפי עזה תוביל לסיכון גבוה של תוצאות לא צפויות", איים  בכיר חמאס מחמוד א-זהאר. ישראל צריכה להסיר מידית את המצור ולענות על הצרכים ההומניטריים של תושבי הרצועה".

הוא התייחס להפרחת בלוני התבערה ואמר כי: "התושבים ברצועה יבטאו את תחושותיהם בדרך שימצאו לנכון". הוא איים שתגובה ישראלית לשיגור בלוני התבערה תענה בתגובה חזרה.