מטח ירי לעבר יישובי עוטף עזה ושדרות: אזעקות צבע אדום נשמעו לפנות בוקר (רביעי) בייישובי עוטף עזה, כתוצאה מ-13 שיגורי רקטות שנורו לעבר שטח ישראל מרצועת עזה. סוללת כיפת ברזל ולוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה 8 רקטות, השאר נפלו בשטח פתוח - לא היו נפגעים. הלימודים במועצה האזורית שער הנגב וביישובי העוטף יתקיימו כרגיל ותחת אבטחה. נתניהו: "נכה בכל אלה שידם שלוחה לפגוע בנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האזעקות נשמעו החל מהשעה 4:30 לפנות בוקר בגבים, מכללת ספיר, ניר עם, שדרות, איבים, אזור מערב הנגב ועוטף עזה. בתגובה לירי, תקף חיל האוויר של צה"ל כ-10 יעדי טרור של חמאס בעזה במפעל לייצור אמצעי לחימה וחומרי נפץ, מתחם צבאי המשמש לאימונים וניסויי ירי רקטי, ותשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור. ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את הפעולות המבצעיות לאחר שבשעות האחרונות קיים התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון, ראש המל"ל והמזכיר הצבאי לרה"מ.

תקיפה, עזה, חיל האוויר
תקיפת צה"ל בעזה, ארכיון

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ובריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

נתניהו אמר לפני ההמראה לישראל: "אני לא מתפלא שהטרוריסטים הפלסטינים ירו לעבר ישראל בדיוק בזמן הטקס ההיסטורי הזה. הם רוצים להחזיר את השלום לאחור. הם לא יצליחו בזה, אנחנו נכה בכל אלה שידם שלוחה לפגוע בנו ואנחנו נושיט יד לשלום לכל אלה שידם שלוחה לשלום".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי הגיב הבוקר על הירי שתושביו סופגים: "ברכות למדינת ישראל על השלום עם האמירויות ובחרין, עידן חדש נפתח. אבל מצד שני, לא מוזר לכם כמדינה שהמחבל היחיד שחוסל בעזה בגלל ירי רקטות בשנתיים האחרונות היה זה שירה על ביבי באשדוד? מברוק ביבי על השלום, אבל מה עם החיים של ילדי שדרות ועוטף עזה? לא מגיע להם לישון בשקט כמו כולם?". מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי לא היו נפילות בתוך יישובי המועצה.

השיגורים הבוקר מתווספים לתקיפת חמאס אמש בזמן חתימת הסכם השלום בבית הלבן בין ישראל, איחוד האמירויות ובחרין. 2 רקטות שוגרו לעבר אשדוד ואשקלון, רקטה אחת יורטה אך השנייה נפלה סמוך לקניון באשדוד וגרמה לפציעתם של 13 ישראלים ולנזק למכוניות וחנויות בעיר. 

מבית החולים אסותא באשדוד נמסר הבוקר כי במהלך הלילה חלה הדרדרות במצבו של בן ה-62, שנפצע אמש באשדוד מרסיסים ביד ובחזה כשהיה בדרכו לחלק מזון למשפחות נזקקות. בשעות האחרונות חל שיפור והוא מורדם ומאושפז בטיפול נמרץ ללא סכנת חיים. עוד נמסר כי 4 הפצועים האחרים שאושפזו אתמול במצב קל ו-8 נפגעי החרדה שוחררו מבית החולים.    

ירי לעבר אשדוד - פגיעה במרכז מסחרי (צילום: n12)
ירי לעבר אשדוד - פגיעה במרכז מסחרי | צילום: n12בעקבות הירי אמש, קיים שר הביטחון בני גנץ התייעצות ביטחונית בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, בסיומה העביר את הנחיותיו לצה"ל וגורמי הביטחון. גנץ אמר: "בערב היסטורי של שלום, קיבלנו תזכורת מאויבינו שעלינו תמיד להיות חזקים ודרוכים להגן על תושבי ישראל בכל זירה ובכל עת". זמן קצר לפני הירי אמש דובר ארגון הטרור חמאס התייחס לחתימת הסכמי השלום בבית הלבן: "ההסכם הזה לא שווה את הדיו עליו נכתב. אנחנו מתייחסים אליו כאילו לא קיים".

_OBJ