אחרי השרפות - צה"ל תוקף: כוחות הצבא תקפו אמש (ראשון) יעדים ברצועת עזה, בתגובה על שיגור בלוני התבערה והנפץ לשטח ישראל במהלך היום. בצה"ל אישרו כי כלי טיס תקף עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה, ושהתקיפה בוצעה בתגובה על הפרחת בלוני הנפץ מהרצועה במהלך היום. לפחות שרפה אחת פרצה כתוצאה מבלון תבערה. יותר מ-5 בלונים שוגרו לשטח ישראל, לפחות אחד מהם היה קשור למטען חבלה - שהתפוצץ באוויר. שר הביטחון גנץ לאחר פגישה עם הרמטכ"ל כוכבי מוקדם יותר אתמול: "לא נאפשר שיגור בלונים ללא תגובה - גם במחיר הסלמה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שרפה פרצה אתמול בקיבוץ בארי שבשטח המועצה האזורית אשכול. חוקרי שרפות שהגיעו למקום קבעו כי אכן מדובר בשרפות שפרצו כתוצאה מבלוני תבערה. סמוך לשעה 18:00 שוגרו לפחות חמישה בלונים לעבר שטח ישראל, אחד מהם - שככל הנראה חובר אליו מטען חבלה - התפוצץ באוויר ברעש רב. כוחות כיבוי הוזעקו למקום במטרה לכבות את השרפות.‎

שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי קיימו דיון בנושא בלוני התבערה. בסיומו סיכמו השניים כי לא יאפשרו שיגור בלונים ללא תגובה וכי המשך השיגורים יוביל לתגובה משמעותית - גם במחיר של הסלמה. בשונה מבעבר, ארגוני הטרור ברצועה לא מסכימים בנוגע לאופי הפעילות נגד ישראל. ההערכה היא שהלחץ הכלכלי והמחסור בכסף מזומן בעזה מוביל למתקפות לעבר ישראל.

מוקדם יותר אתמול דווח גם על שמיעת ירי לעבר כוחות שביצעו עבודות בגדר המערכת בדרום הרצועה. בצה"ל הודיעו כי העבודות על הגדר הופסקו. עוד נמסר כי לאחר מכן בוצע ירי לעבר כוח צה"ל שהוקפץ לנקודה, ללא נפגעים לכוחותינו.

שלשום שוגרו בלוני תבערה לשטח המועצה האזורית אשכול. תושבי ניר עוז איתרו בשטח חקלאי בקיבוץ זר בלונים ששוגר מהרצועה והיה מחובר למטען חבלה. חבלן משטרה ואנשי בטחון שהגיעו למקום נטרלו את המטען. 

ביום שישי אירעה שרפה במועצת ניר עם שבשער הנגב, ככל הנראה כתוצאה מבלון תבערה. בלילה שבין חמישי לשישי תקף חיל האוויר תשתית תת-קרקעית של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה על שיגור 20 בלוני תבערה לעבר ישראל יום קודם לכן.