הנהגת חמאס בכלא הישראלי העבירה רשימה של 250 אסירים פלסטינים שישוחררו כשלב מקדים לעסקה עם ישראל, זאת בתמורה למידע על גורלם של 4 השבויים הישראלים המוחזקים בידי חמאס – כך דווח אתמול (שני) בעיתון אלח'באר הלבנוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווחים, המתווך הגרמני שלקח חלק בעסקת שליט מעורב במגעים בין הצדדים. אחת הדרישות של חמאס היא כי תחילה וטרם השלב העיקרי של העסקה, ישוחררו אסירים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו בשנית על ידי ישראל.

משרד ראש הממשלה פרסם בשבוע שעבר הודעה לפיה הוא מוכן לשיח מול חמאס בנושא השבת החללים והנעדרים במטרה לסיים את הסוגייה במהרה. "קוראים לשיח מיידי באמצעות המתווכים", נכתב בהודעה. המסר הישראלי הגיע לאחר איתות שהגיע מכיוון מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, כי "יכול להיות שנסכים לוויתור חלקי בעניין השבויים הנמצאים אצלנו, אם ישראל תשחרר אסירים זקנים וחולים וכן אסירות, כמחווה הומניטרית".

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

חמאס מחזיק בידיו את גופותיהם של סגן הדר גולדין ז"ל ורס"ל אורון שאול ז"ל מאז מבצע צוק איתן בשנת 2014. גורלו של אברה מנגיסו, נותר אינו ידוע לאחר שחצה את הגבול עם עזה באזור חוף זיקים בשנת 2014 וההשערה היא כי גם הוא מוחזק בידי חמאס. הישאם שעבאן א־סייד, צעיר בדואי תושב חורה - נמצא גם הוא בשטח עזה מאז שנת 2015.