עסקה עם חמאס בדרך? משרד ראש הממשלה פרסם היום הודעה לפיה הוא מוכן לשיח מול חמאס בנושא השבת החללים והנעדרים במטרה לסיים את הסוגייה במהרה. "קוראים לשיח מיידי באמצעות המתווכים", נכתב בהודעה. המסר הישראלי מגיע לאחר שבימים האחרונים אותת סינוואר כי הוא מעוניין לגלות גמישות במידה ותתקיים עסקה כזו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האיתות מחמאס והרצון לקיים עסקת שבויים, נובע לטענת הארגון מדאגה בעקבות משבר הקורונה לאסירים שלהם הכלואים בישראל, אך בפועל יש חשש גדול בעזה מהתפרצות הנגיף והם מעוניים בסיוע מישראל שאולי יהיה כלול בעסקת מסוג זה. בציוץ בטוויטר מטעם חמאס נכתב: "הצגנו בפניכם יוזמה אך אתם לא הגבתם".

במשרד ראש הממשלה מסרו כי "מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום וצוותו, בשיתוף עם המועצה לביטחון לאומי ומערכת הביטחון, ערוכים לפעול באופן קונסטרוקטיבי במטרה להשיב את החללים והנעדרים ולסיים את הסוגיה וקוראים לשיח מיידי באמצעות המתווכים". 

"לא תהיה הסדרה ללא השבת הבנים" (צילום: באדיבות המשפחות, חדשות)
אורון שאול, אברה מנגיסטו והדר גולדין | צילום: באדיבות המשפחות, חדשות

אלוף משנה במילואים מיכאל מילשטיין העלה את הציוץ של חמאס והסביר: "לא זוכר בשנים האחרונות איתות כה בוהק של חמאס לגבי רצון לקדם עסקת אסירים. העילה ללהיטות, לטענת חמאס, היא הדאגה לשלום האסירים בישראל, האמת היא החרדה מהתפרצות הקורונה בעזה והבנת הצורך בסיוע מישראל".