ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (שלישי) בפגישה עם השליח האמריקני לענייני אירן, בריאן הוק, כי "יש נושאים רציניים לדון בהם, כל כך רציניים שאי אפשר לחכות איתם לאחרי הקורונה". זאת, לאחר שאתמול אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, כי "מה שאינו קשור במאבק בקורונה יחכה לימים שאחרי הנגיף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני מעריך את זה שאתה מבקר אצלנו", אמר נתניהו לשליח האמריקני. "היה לך חלק חשוב במדיניות הפעלת הלחץ המקסימלי על אירן. הקמפיין הזה מתבסס על עיקרון פשוט - אם אירן רוצה שיתייחסו אליה כאל מדינה נורמלית, עליה להתנהג ככה. אבל היא לא. היא משקרת את הקהילה הבין-לאומית ומפרה את כל התחייבויותיה. היא ממשיכה בתוכניתה הסודית לפיתוח נשק גרעיני, ומונעת מפקחי הסוכנות לאנרגיה אטומית גישה לאתריה".

גרעין האירני אורניום כור אירן
"אירן ממשיכה בתוכניתה הסודית לפתח נשק גרעיני" | צילום: רויטרס

לאחר שהודה לנשיא טראמפ על הלחץ שממשלו מפעיל נגד התוקפנות האירנית, שלח נתניהו מסר תקיף: "אני אומר לאייתוללות בטהרן, ישראל תמשיך לנקוט בפעולות הללו שהן הכרחיות כדי למנוע מכם לייצר עוד חזית טרור וצבא נגד ישראל בסוריה. ואני אומר לבשאר אל-אסד: אתה מסכן את עתיד המדינה שלך והמשטר שלך. ישראל לא תאפשר לאירן להקים נוכחות צבאית בסוריה".

גנץ: "טיפול בקורונה לפני מהלכים מדיניים"

אתמול אמר גנץ בפגישה עם הצוות האמריקני, הכולל את שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן, כי מועד הסיפוח שעליו הכריז נתניהו בתחילת יולי "איננו קדוש". לדברי שר הביטחון, "הדבר הקדוש היחיד כרגע הוא להחזיר אנשים למעגל העבודה ולטפל בקורונה. לפני קידום מהלכים מדיניים, צריך לסייע לאזרחי ישראל להצליח לחזור למקומות העבודה ולשוב להתפרנס בכבוד - אזרחי ישראל מוטרדים מהקורונה ומצפים לטיפול מעמיק ומיידי בנושא".

בנימין נתניהו מציג את מפת סיפוח בקעת הירדן
"יש נושאים שלא יחכו לאחרי הקורונה" | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתגובה לדבריו של גנץ הצהיר נתניהו בישיבת הסיעה של הליכוד כי נציגי כחול לבן כלל אינם גורם בעניין, והחלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון אינה תלויה בהסכמתם. ואכן, ההסכם הקואליציוני שעליו חתמו הליכוד וכחול לבן מאפשר להעביר חקיקה בכנסת הנוגעת להחלת ריבונות כבר מ-1 ביולי (יום רביעי הקרוב), מבלי להעניק לכחול לבן זכות וטו. עם זאת, ההסכם כן קובע כי נתניהו מחויב להיוועץ בגנץ.

שלשום התייחס נתניהו לתוכנית השלום של טראמפ במסר מצולם לארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל". לדבריו, "החזון של הנשיא האמריקני מביא סוף סוף לסיום פתרון שתי מדינות אשלייתי - וקורא לפתרון שתי מדינות מציאותי". עוד אמר נתניהו: "אני מפציר בפלסטינים שלא לבזבז עשור נוסף בניסיון להשמיד את ישראל. הם צריכים להיות נכונים לשאת ולתת עבור פשרה היסטורית שתביא שלום לישראלים ולפלסטינים בצורה שווה".