נתניהו איים על ראשי ארגוני הטרור, גל התקיפות של צה"ל נמשך: שיגורים רבים נרשמו בשעות האחרונות לעבר אזורים נרחבים בדרום - מנתיבות ועד שדרות ואשקלון. סמוך לשעה 18:30 הופעלה התרעת צבע אדום בנתיב העשרה. מטחי רקטות נורו סמוך לשעה 17:30 ליישובי עוטף עזה, זאת במקביל לדיווחים של הג'יהאד האיסלאמי לתקיפות שביצע צה"ל ברצועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גדודי אל-קודס של הארגון הודיעו: "סיימנו את תגובתנו הצבאית", אלא שלאחר מכן החל גל תקיפות נוסף של צה"ל והתקבלו דיווחים פצוע קשה כתוצאה מתקיפת אופנוע שהגיע לבית החולים "שיפא". גורם מדיני הבהיר הערב: "אנחנו ממשיכים לפי שעה בתקיפות, הג'יהאד האיסלאמי הבין את רצינות כוונותינו". 

 

שיגורים מעזה לעבר ישראל
שיגורים מרצועת עזה לעבר ישראל | צילום: TPS

ראש הממשלה נתניהו סייר הערב סמוך לסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד, שם הזהיר: "אתמול תקפנו בכמה זירות - תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור".  

 

זירת פגיעת רקטה בכפר מימון
זירת פגיעת רקטה סמוך לכפר מימון

שר הביטחון בנט, שיקיים הערב דיון הערכת מצב בקריה בתל אביב בעקבות המצב הביטחוני, אמר בשיחות סגורות שאי אפשר להיכנס לאירוע משמעותי לפני הבחירות.

מדובר צה"ל נמסר כי עד לשעה 18:00 זוהו כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. אחוזי היירוט עומדים על כ-90 אחוזים מהשיגורים, בהתאם למדיניות היירוט.

כנסי בחירות של נתניהו וגנץ בוטלו, ההקלות לחמאס בוטלו 

ראש הממשלה נתניהו ביטל את השתתפותו בכנסים של הליכוד בטבריה ובצפת ויקיים הערכות מצב ביטחוניות. גם כחול לבן ביטלה את כנס ההמרצה המרכזי שלה בתל אביב הערב, ובמקומו תועבר הצהרה ביטחונית של גנץ, אשכנזי ויעלון - הרמטכ"לים לשעבר שבצמרת המפלגה. 

בעקבות ההסלמה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע הערב על סגירת מעבר ארז, החל מעכשיו ועד להודעה חדשה. בתוך כך, תופסק כליל כניסת סוחרים לישראל ומקרים הומניטריים חריגים ייבחנו בהתאם.עוד יצומצם מרחב הדיג ברצועת עזה ל-6 מיילים ימיים, זאת בתגובה לשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל: "מערכת הביטחון תגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה", נמסר. 

 שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, פנה היום לחברות מועצת הביטחון של האו"ם - ודרש לגנות את ירי הרקטות: "עשרות הרקטות שנורו מעזה לישראל מעידות על כוונה ברורה של גורמי טרור ברצועה להסלים את המצב. ישראל פועלת בנחישות ובאחריות להסיר את האיום מעל אזרחיה ולא תהסס להמשיך בפעולותיה ההגנתיות. הקהילה הבינלאומית צריכה לגנות את ירי הרקטות מעזה ולפעול נגד ארגוני הטרור המחרחרים מלחמה".