כמה חיילים בשירות סדיר, חיילים משוחררים ואזרחים נעצרו בחשד ששיתפו פעולה בסחר בתחמושת ובכלי נשק שהגיעו בסופו של דבר לשטחי הרשות הפלסטינית. החקירה, שזכתה לכינוי "אחים לנשק" התנהלה על ידי היחידה המרכזית מרחב נגב וצה"ל, ובמסגרתה נעצרו 21 בני אדם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 

במהלך חקירה עלה חשד לקיומה של רשת הברחה של אמצעי לחימה המורכבת מחיילי צה"ל ומאזרחים. באירוע נפרד בדצמבר סיכלו כוחות הביטחון הברחה של הרשת של 4,000 כדורי 5.56 מ"מ, כשרכב פרץ את מחסום מיתר ונעצר על ידי שוטרים. בשלב מסוים עלה חשד כי האירוע קשור לרשת ההברחה, ובפעילות מבצעית נעצרו כאמור 21 חשודים.  

מפעולות החקירה עולה כי האזרחים והחיילים, רובם בני משפחה תושבי הפזורה הבדואית בנגב, גנבו תחמושת רבה מרשויות הצבא ואף החליפו חלקי נשק צבאיים תקניים בחלקים מזויפים, תוך שהם מנצלים את תפקידם כנהגים צבאיים ואת נגישותם לנשק על מנת לאפשר את שרשרת העברת אמצעי הלחימה. 

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת והיום (שני) עם תום החקירה הוגשו נגדם כתבי האישום.

עו
עו"ד ציקי פלדמן

עו"ד ציקי פלדמן המייצגת את אחד החשודים מסרה בתגובה: "מחר יוגש כתב האישום כנגד מרשיי. לטעמי אופן הצגת הדברים כלשונם של היחידה החוקרת, אינו אלא ניסיון סרק ליצור מצג שווא של אירוע מורכב ומנופח, שלא לצורך. עם הגשת כתב האישום נלמד את חומרי החקירה ונוכל להשיב בצורה מקצועית לכל המיוחס.. ברור שאנו בשלב ראשוני של ההליך ואין לקבוע מסמרות אך ורק על פי החשדות המיוחסים להם".