נזקי המתקפה האמריקנית בעירק נחשפים: לאחר שבתחילת השבוע תקף הצבא האמריקני עמדות של מיליציות פרו-אירניות בעירק, נחשפות היום (חמישי) תמונות לוויין מהאזורים שהותקפו בהן נראים ממדי הנזק למטרות שהופצצו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באחת התמונות שפורסמו, נראות תוצאות התקיפה האמריקנית כ-15 קילומטרים מדרום לבסיס הצבאי "אימאם עלי", וניתן לחזות גם בנזקי התקיפה במעבר הגבול אבו אל-כמאל שבין סוריה לעירק. חלק מהמבנים ומחסני האמל"ח שהיו מטרות התקיפה הושמדו כליל ולכמה מהם נגרם נזק חלקי.

התקיפה האמריקנית של בסיסי מיליציות בגבול עירק סורי
נזקי התקיפה האמריקנית בעירק | אינפוגרפיקה: ISI Intelligence Report

התקיפה בוצעה על ידי כלי טיס ללא טייס. עוד דווח כי מפקד בכיר של חיזבאללה בעירק, מקורב לקאסם סולימאני - מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה - חוסל בתקיפה. מיד לאחר המתקפה, מיהרה וושינגטון ליטול אחריות להפצצה. 

התקיפה האמריקנית של בסיסי מיליציות בגבול עירק סורי
נזקי התקיפה האמריקנית בעירק | אינפוגרפיקה: ISI Intelligence Report

על פי הדיווחים בעירק, לפחות 25 לוחמי מיליציות שיעיות נהרגו ו-55 נפצו בתקיפה האמריקנית. לפחות 4 מפקדים בגדודי חיזבאללה היו בין ההרוגים. מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו הזהיר את אירן מתגובה לתקיפה: "לא נסבול פעולות מצד הרפובליקה האיסלאמית שמציבות בסכנה גברים ונשים אמריקניים", אמר. פומפאו הוסיף וכינה את המתקפה בסוריה ובעירק "מוצלחת".

בכירים אמריקנים כינו את הפעולה "מתקפה הגנתית מדוייקת" כלפי חמש עמדות בעירק ובסוריה - עמדות של כוחות קואליציית "חיזבאללה-עירק" (Kataib Hezbollah) בתמיכת אירן. בהודעת הפנטגון נמסר כי ההפצצה בוצעה "בתגובה למתקפות של חיזבאללה-עירק על בסיסים עירקיים שמארחים את כוחות הקואליציה".