התחממות בדרום? צה"ל אישר הלילה (בין שישי לשבת) כי תקף ברצועה, בתגובה על שיגור בלוני התבערה אל עוטף עזה. הודעת צה"ל מגיעה שעות בודדות לאחר הודעה קודמת שלו, שבה נטען כי דיווחים פלסטיניים אודות תקיפה ברצועת עזה אינם נכונים.

תקיפת צה"ל ברצועת עזה
דיווחים פלסטינים: "צה"ל תקף ברצועה". ארכיון

בהודעת צה"ל נמסר: "מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר בסיס טרור ששימש את גדוד כפר ג'בליא בארגון הטרור חמאס, וכן עמדת שיגור רקטות של הארגון בסמוך לכפר". עוד צוין כי התקיפות בוצעו בתגובה על הפרחת בלוני התבערה, וצה"ל איים שימשיך ויגיב בתקיפות נגד ניסיונות הטרור מרצועת עזה. 

עמדת שיגור רקטות של החמאס שצה"ל תקף הלילה  (צילום: דובר צה"ל)
עמדת שיגור רקטות של החמאס שצה"ל תקף הלילה | צילום: דובר צה"ל

מחנה צבאי של חמאס שצה"ל תקף הלילה (צילום: דובר צה"ל)
מחנה צבאי של חמאס שצה"ל תקף הלילה | צילום: דובר צה"ל

בלוני התבערה ששוגרו אתמול הובילו לשרפות בשטח ישראל. בין השאר שרפה פרצה אתמול בבית מגורים ביישוב במועצה האזורית אשכול. נבדק חשד שבלון תבערה שהופרח מעזה גרם לדליקה וחוקר שרפות הוזמן למקום. השרפה כובתה על ידי יושבי הבית. נזק נגרם לרכוש ואין נפגעים בגוף. המשטרה טענה כי השרפה לא נגרמה מבלון תבערה, אך התושבים מתעקשים כי קביעת המשטרה אינה נכונה.

שריפה פרצה בבית מגורים בישוב במועצה אזורית אשכול (צילום: noon)
שריפה בבית מגורים באשכול | צילום: noon

דוד קרול, התושב שביתו נפגע בשרפה, סיפר: "באתי לצאת לארוחת שישי, ופתאום ראיתי ושמעתי פיצוץ במרפסת. יצאתי וראיתי שהכול עולה בלהבות. למזלי הרב, לא היה נזק רציני. אם לא הייתי פה ולא הייתי מכבה מהר - כל הבית היה נשרף".

ארבע שרפות קוצים פרצו אתמול בשעות הצוהריים באזור המועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. חוקר שרפות מכבאות והצלה קבע כי הן נגרמו כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה מרצועת עזה. צוותי כיבוי פעלו במקום והושגה שליטה על האש.

שריפה פרצה בבית מגורים בישוב במועצה אזורית אשכול (צילום: noon)
שרפה בבית באשכול | צילום: noon

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, פנה אמש לתושבי רצועת עזה דרך עמוד הפייסבוק של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בשפה הערבית. "אתם באמת מוכנים לסכן את שגרת החיים שלכם בשביל בלונים?", כתב עליאן. "לא נמאס לכם מהמעגל הזה שלא מוביל אתכם לשום מקום? בלונים שווים לכם את צמצום מרחב הדיג? בלונים שווים לכם את הפסקת שיווק הסחורות בכרם שלום? בלונים שווים לכם הפסקת תנועת סוחרים במעבר ארז? בלונים שווים לכם מניעת פרויקטים אזרחיים? שמירה על הביטחון והשקט באזור תסייע לשיפור הכלכלה".