בלוני התבערה חזרו – ובישראל משגרים מסר מאיים: שיגור בלוני הנפץ נמשך היום (ראשון) לעבר ישראל - ובמערכת הביטחון מתנהל ויכוח על הכוונות של חמאס: האם הארגון באמת רוצה הסדרה? בעוד שבצה"ל תומכים בהסדרה עם חמאס, בשב"כ מעריכים כי הארגון לא מורתע - ויכול להגביר את הפרחת הבלונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במערכת הביטחון מסתכלים על חמאס כמפעיל מנופי לחץ על ישראל - שתשפיע אל מול המצרים שנכנסים אל עימות מול ארגון הטרור בתקופה האחרונה. המוצא מבחינתו של חמאס הוא כמובן ישראל ותושבי הדרום. כשברקע שיגור הבלונים, בצה"ל עדיין דוחקים להגיע להסדרה ומעריכים שגם במחיר הזה, המהלך משתלם. עם זאת, ישראל מעבירה מסר מאיים לחמאס באמצעות גורם שלישי: אם השיגורים יימשכו, ישראל תפעל לעצור את התופעה גם במחיר של הסלמה לפני בחירות.

שריפה בשער הנגב בגלל בלוני תבערה (צילום: ביטחון שער הנגב, חדשות)
החקלאים הונחו לקצור את החיטה מוקדם | צילום: ביטחון שער הנגב, חדשות
בלון תבערה שאותר בעוטף עזה (ארכיון) (צילום: בטחון אשכול, חדשות)
בצה"ל תומכים בהסדרה עם חמאס - בשב"כ מסתייגים | צילום: בטחון אשכול, חדשות

בתוך כך, נאלצים חקלאי עוטף עזה להתמודד בבירוקרטיה של הממשלה. חקלאי העוטף הונחו לקצור את החיטה טרם המועד המקובל - ובכך לבלום או למנוע את התפשטות האש כתוצאה מבלוני הנפץ והתבערה. בשנה שעברה הוסכם שהממשלה תפצה את החקלאים, אלא שהשנה אף משרד ממשלתי לא מוכן להעביר את התקציב העומד על כעשרה מיליון שקלים.

גורמים במשרד רה"מ מסרו בתגובה: "הנושא הובא לפתחו של משרד רה"מ בימים האחרונים, המשרד פועל מול משרדי הממשלה השונים על מנת למצוא פתרון לסוגיה".