דובר צה"ל הודיע הלילה (בין שבת לראשון) על תקיפת יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה על הירי לעבר ישראל אמש. בין היעדים שהותקפו - תשתיות תת-קרקעיות המשמשות את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, ובהן מבנה המשמש כחמ"ל צבאי. בחמאס הגיבו על התקיפה: "התוקפנות רק תגביר את התנגדותנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישראל תקפה בעזה לאחר שרקטה נורתה לעוטף עזה אמש, והביאה להפעלת אזעקת צבע אדום בקיבוצים נחל עוז ועלומים. בחמאס הגיבו הלילה על התקיפה, ואמרו: "הכיבוש מפציץ את רצועת עזה בתוקפנות מתמשכת וממשיך את המצור על אנשי הרצועה. התוקפנות הזו רק תגביר את התעקשותם של אנשינו להמשיך במאבקם הצודק נגד הכובש, ולא תעצור את המאמץ להשגת חירות על ידי גירוש הכובש האלים", לשון התגובה.

בצל שיגורי הרקטות והפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה, אמש נראה היה כי ישראל מתחילה לאותת על סיום האיפוק מצדה. גורם ביטחוני בכיר דיבר על היערכות של ישראל לסבב הסלמה נרחב - כך פורסם אתמול בחדשות סוף השבוע. במקביל ננקטו כמה עיצומים אזרחיים נגד עזה, כשמתאם פעולות הממשלה בשטחים הורה על עצירת הכנסת המלט לרצועה וקיצוץ התרי הכניסה לסוחרים עזתים. 

שר הביטחון, נפתלי בנט, סיים כעת דיון הערכת מצב בקר (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, אריאל חרמוני)
בנט הנחה לאפשרות של הסלמה, ארכיון | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, אריאל חרמוני

בעקבות שיגורי הרקטות ובלוני הנפץ בוצעו בימים האחרונים תקיפות מדודות, בצבא הן כונו "מדויקות". לחמאס הן מכאיבות, טוענים במערכת הביטחון, אך קשה לשווק אותן לציבור בישראל. בהערכת מצב שהתקיימה בצמרת הביטחונית, שר הביטחון בנט הכין את הצבא לאפשרות של הסלמה רחבה. בישראל אולי לא רוצים בכך - אך נראה שאנחנו עשויים לגלוש למצב מסוג זה.

בני גנץ בזמן אזעקה בנחל עוז
גנץ בזמן אזעקה בנחל עוז, הערב

ישראל מנסה להעביר את הכדור לידיים של חמאס - ורוצה לאותת שכל הדבר הזה עשוי להסתיים: ישראל יכולה, מוכנה וערוכה להיכנס לסבב - גם ערב בחירות.

הפעולות הישראליות באות לאחר האזעקה שנשמעה אמש בקיבוצים נחל עוז ועלומים. זמן קצר לאחר האזעקה התברר כי רקטה אחת נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. במהלך סוף השבוע נמשך הירי מהרצועה - וגם הפרחת בלוני הנפץ. אחד הבלונים נחת אתמול בחצר בית במועצה האזורית מרחבים, בזמן חגיגות יום הולדת: איש לא נפגע. במהלך שבת שוגרו מספר בלוני נפץ נוספים שנחתו בשער הנגב ובחוף אשקלון. למרבה המזל, לא היו נפגעים באירוע – ולא נגרם נזק.

צרור הבלונים שאותרו במועצה האזורית רמת נגב
בלוני תבערה שאותרו בעוטף עזה
יירוט גראד כיפת ברזל (צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL)
בדרך להסלמה? | צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL

בליל שישי נורו שתי רקטות לעוטף עזה ועוד 3 פצצות מרגמה שנפלו בשטחים פתוחים. דובר צה"ל הודיע במהלך הלילה (בין שישי לשבת) כי מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. בין היעדים שהותקפו נמנים מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ותשתית תת-קרקע, המשמשים את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור.