רכזי הביטחון מאיימים בשביתה: עקב העיכוב במשכורות לרבש"צים בכל רחבי הארץ, ועד הרבש"צים הארצי הודיע היום (שני) כי הוא עומד לנקוט בשורת צעדים על מנת להסדיר את מעמדם של הרכזים. בימים האחרונים קיבלו חלק מהרבש"צים מכתבי שימוע לקראת פיטורים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא נקבל כל פגיעה או כל עיכוב בשכר האנשים אשר אמונים על בטחון תושבי מדינת ישראל ביישובי קו העימות", נמסר היום מהוועד. 

על פי הודעת הוועד, צעדי המחאה בהם יפתחו הרבש"צים יכללו בשלב הראשון הפסקה מיידית של שיתוף הפעולה עם גורמי הצבא שמשמעותה אי התייצבות בהערכות מצב, אימונים וכו'. 

בשלב השני, הרבש"צים יחלו את יום העבודה מ-10:00 או 11:00 בבוקר, ובשלב השלישי - הם יעברו לעבודה במתכונת חירום, כלומר - ייצאו רק לקריאות מצילות חיים או עקב חשש ביטחוני מוגבר. 

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג׳ג׳, הדגיש כי החוזה להעסקת הרבש"צים נכתב בין ראשי המועצות למשרד הביטחון וכי העיכובים בחלק מהמשכורות נובעים מעיכוב בחתימת ההסכם. 

לאן פני מחאת הרבש"צים? (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2לדבריו, דרישת הרבש״צים להיות מועסקים על ידי משרד הביטחון תתאפשר רק בהליך חקיקה, שמוביל ח"כ אבי דיכטר. ההסכם מסדיר את תנאי העסקת הרבש״צים מול המועצות והוועדים, מעניק תוספת שכר של הצמדת השכר למדד מ-2012 ועד היום, והוא זמני ל 3 שנים, כאמור, עד אשר תסתיים החקיקה שמוביל ח״כ אבי דיכטר.

"תפקיד הרבש"צ משמעותי ביישוב ותפקידנו לשמור על תנאים נאותים עבורם וזה מה שעשינו", הוסיף חג'ג'. "אני מאמין כי החקיקה שמוביל ח"כ דיכטר תעבור בכנסת הבאה". ב-25 בנובמבר תיערך הפגנת ענק מול משרד הביטחון בתל אביב. 

תגובת משרד הביטחון: "משרד הביטחון ומטה המועצות האזוריות הגיעו לאחרונה להסכם מעודכן ומשופר להשתתפות המשרד במימון מרכיבי ביטחון-רבש"צ. ההסכם, שגובש עם יו"ר המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג ועם מנכ"ל המועצות איציק אשכנזי, כולל הגדלה של דמי ההשתתפות ומטייב את אופן העברת התשלומים.

יודגש כי משרד הביטחון אינו מעכב העברת כספים. כל רשות שחתמה על ההסכם החדש קיבלה את מלוא ההשתתפות במימון. משרד הביטחון ומטה המועצות האזוריות, המייצג את הישובים המעסיקים רבש"צים, פועלים יחד בימים אלה על מנת לממש את ההסכם המשופר ביחס לכלל הישובים הרלוונטיים."