בצל ירי הרקטות מעזה לישראל אמש, הגיע היום (ראשון) שר הביטחון נפתלי בנט לביקור בעיר שדרות. "אנו צריכים לעבור מהגנה להתקפה", אמר לתושבי העיר, אך הבהיר: "נפעל בעזה בזמן הנכון ובעוצמה - תחבולה טובה מוגשת קרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לביקורו של שר הביטחון התלוו גם מפקד אוגדת עזה תא״ל אליעזר טולדנו, ראש מחלקת מיגון בפיקוד העורף וגורמי ביטחון נוספים. במסגרת הסיור ביקר בנט במרכז ההפעלה העירוני, קיים מפגש עם ראשי הרשויות בעוטף ופגש את תושבי העיר.

"האויבים שלנו התרגלו שאפשר לירות על מדינת ישראל", אמר בנט. "אנחנו צריכים לשנות את זה". עוד הבהיר: "כל אויבינו, מאירן דרך חיזבאללה ועד דאע"ש בסיני, רוצים לשבור אותנו. אבל שלא יתבלבלו, כי אנחנו מנצחים. עם ישראל מנצח".

בהמשך דבריו הביע בנט את הערכתו לתושבי עוטף עזה שמגלים אורך רוח. "בסופו של דבר, היכולת שלנו לקבל החלטות אמיצות נובעת מביטחון עמוק שמוקרן מכם", אמר. "אנחנו צריכים לעבור מתפיסה הגנתית לתפיסה התקפית. את מה שנעשה אנחנו נעשה בזמן הנכון, בדרך הנכונה ובעוצמה. לא בהיגררות. תחבולה טובה מוגשת קרה, לא כשהדם רותח והצד השני מחכה לך דרוך".

אתמול בסמוך לשעה 21:00 הושמעה אזעקת "צבע אדום" בשדרות וביישובי העוטף, ובצה"ל מסרו לאחר מכן כי מערכת "כיפת ברזל" יירטה שלוש רקטות ששוגרו מרצועת עזה. בתגובה לירי, מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה מספר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה.

פורום רשויות העוטף ושדרות פרסם הודעה חריפה לאחר הירי: "הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. אנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה".