כ-2,000 פלסטינים משתתפים בהפרות הסדר היום (שישי) - חלקם מתקרבים לגדר ומשליכים בקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל. במקביל, אלפי פלסטינים לוקחים חלק בתהלוכות לציון 32 שנים לייסוד ארגון הטרור חמאס. בכיר הארגון פתחי חמאד נאם בעצרת שהתקיימה בח'אן יונס – והתייחס לשבויים בעזה: "החיילים הישראלים לא יראו את האור עד שאסירינו יראו את האור"‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך המהומות רכב צבאי התלקח ועלה באש כתוצאה מפגיעת בקבוק תבערה, ללא נפגעים. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על חמישה מפגינים פלסטינים שנפצעו במהלך ההפגנות.

  תהלוכה לציון 32 שנים להקמת החמאס בעזה
בעזה מציינים 32 שנים להיווסדות חמאס | צילום: פלאש 90
  תהלוכה לציון 32 שנים להקמת החמאס בעזה
בעזה מציינים 32 שנים להיווסדות חמאס | צילום: רויטרס

משעות הצהריים מתקיימות תהלוכות בשני מוקדים ברצועה בהם מציינים אלפי פלסטינים 32 שנים להיווסדות ארגון הטרור חמאס. במסגרת התהלוכות בצפון הרצועה, חבר הלשכה המדינית של הארגון פתחי חמאד נאם והודה לפעילי חמאס אשר משגרים טילים לעבר ישראל.

"בנושא האסירים – התמהמהות האויב לא תעזור לו", הצהיר חמאד. "חייליכם לא יראו את האור עד שאסירינו יראו את האור"‎.  בדבריו, שיבח הבכיר את התגובה הפלסטינית לפעולה בחאן יונס ואף התייחס למערכת הפוליטית בישראל: "זמנו של נתניהו הסתיים". 

חמאד המשיך ואיים: "גדודי אל-קסאם יחשפו בקרוב פרק חדש בקרב עם הכיבוש", והוסיף כי "חמאס יכרות את ידו של כל מי שמנסה לערער את היציבות בביטחון עזה. חמאס יישאר לפיד התהילה והגאווה של הפלסטינים".