תושבי אחד מיישובי עוטף עזה התעוררו הבוקר (חמישי) וגילו לתדהמתם כי במקום שבו עמדה אמש חממה, נפער מכתש ענק ברוחב 16 מטרים ובעומק של כ-2 מטרים. "שמענו בלילה פיצוץ מטורף" סיפרו התושבים. "זו לא עוד רקטה, זה משהו שיכול לשנות את כללי המשחק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התושבים המתגוררים באחד מהיישובים בדרום העוטף, דיווחו כי בשעות הלילה שמעו קול נפץ עוצמתי בצורה יוצאת דופן. "זה היה פיצוץ מטורף, ענק, כל הבית רעד". כשיצאו לבדוק את מקור הרעש בשעות הבוקר, מצאו בור ענק, שאינו דומה לנזקים המוכרים להם מרקטות רגילות. "אנחנו בהלם, לא ראינו דבר כזה מעולם", הסבירו. "ברור לנו שזה לא טיל רגיל וברור לנו שאם הדבר הזה היה נופל על בית לא היה נשאר ממנו הרבה".

טיל שנפל בעוטף עזה ויצר מכתש ענק
"יכול לשנות את כללי המשחק"
טיל שנפל בעוטף עזה ויצר מכתש ענק
גוף הטיל שפגע בחממה

"זה קרה ב-2 בלילה, הדלת של הממ"ד נהדפה בצורה חריגה", סיפרה אחת התושבות שהייתה בקרבת מקום. "המיגון לא שווה בגרוש מול טיל כזה, הוא לא יעמוד במבחן המציאות. כמה שאתה חושב שאתה ממוגן ורגוע, מתנהג לפי כל ההנחיות, במקרה כזה צריך לדעתי פשוט לעלות על האוטו ולהימלט כמו עכברים. זה כותש בית לאבק. נוצר מכתש שאי אפשר לתאר, משהו חריג בצורה קיצונית. כמו טיל של F-16 שנופל בעזה. אין פה שום מיגון פה שעומד בסטנדרטים להגן עלינו במקרה של טילים כאלה".

"אני פה כל החיים, זו הפעם הראשונה שאני מרגישה חשופה, לא מוגנת לחלוטין", המשיכה. "אנחנו פשוט תלויים בחסדי הצד השני, אם לא יעשו פה משהו קיצוני, אנחנו נצטרך לנוס על נפשנו. אלוהים הוא לא קוסם, הוא רק אלוהים. גם לו יש מגבלות, גם הוא לא יעזור לנו".

הרקטה שנפלה בעוטף עזה
הרקטה שנפלה

עוד סיפרו התושבים המודאגים כי הבינו שהרקטה נפלה על אחת החממות. "זה משהו שיכול לשנות את כללי המשחק ואנחנו דורשים תשובות. זה לא עוד רקטה או פצמ"ר, זה טיל. אנחנו יודעים שחמאס הציגו לראווה טיל חדש שלהם, זה נראה כאילו זה הטיל הזה, אבל אנחנו לא בטוחים. אנחנו יודעים שיש כאן אירוע יוצא דופן – משהו שלא ראינו מעולם, אולי הטיל  הגדול ביותר שנפל אצלנו". 

לאחר שדיווחו התושבים על האירוע החריג, הגיעו למקום הנפילה בשעות הבוקר חבלני משטרה וכוחות ביטחון נוספים שמיהרו לסגור את הזירה והחלו לאסוף רסיסים וממצאים נוספים.