פרסום ראשון | למרות הבטחות ועדת הכספים להעביר כספים לפסיכולוגים מהשירות הפסיכולוגי בעוטף עזה, 40 מהם לא קיבלו משכורות זה החודש השלישי ברציפות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תפקידם של הפסיכולוגים הללו לטפל במקרי פוסט טראומה של תושבים בעוטף עזה. הכסף אמור היה להגיע ממשרד החינוך למשרד האוצר - ומהאוצר לחברות הקבלן, שעליה היה לשלם את המשכורות לפסיכולוגים. 

‏לטענת משרד החינוך, משרד האוצר לא העביר את הכסף בשל ביורוקרטיה. ‏במשרד החינוך בודקים איך אפשר ‏לזרז את העברת הכספים. 

״האנשים אלה מפרנסים משפחות וצריכים להסתדר בלי משכורות", אמרה אחת הפסיכולוגיות, "כל אחד מאשים את מי שמעליו. אני מאוד אוהבת את העבודה שלי אבל אי אפשר ככה. את הבנק לא מעניינת הביורוקרטיה הזאת״. 

בשבוע שעבר: אושרה תוספת של 20 מיליון שקלים למרכזי החוסן בעוטף 

בחודשים האחרונים דיווחנו בחדשות 12 גם על מצוקת מרכזי החוסן בעוטף עזה ועל כך שהם עומדים בפני קריסה. בעקבות לחץ מצד חברי הכנסת שהגיע בשל הפרסומים, ועדת הכספים החליטה להעביר 20 מיליון שקלים "לחיזוק החוסן בעוטף". ביום רביעי האחרון היא אושרה על ידי סגן שר הבריאות, יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן. 

למעלה מ-50 חברי כנסת חתמו על עצומה שקוראת לראש הממשלה לסייע לנפגעי הטראומה. ראש הממשלה פעל לפני 3 חודשים כדי להעביר החלטת ממשלה – העברה של מיליון וחצי שקלים. בחודשים האחרונים המרכזים נקלעו שוב לקשיים כלכליים ובשל בעיה בירוקרטית המטפלים לא קיבלו משכורות. בשל המצב המיוחד החליטו בוועדת הכספים לאשר את המהלך.‎

חבר הכנסת איציק שמולי (העבודה-גשר) מסר: "אני מאוד מקווה שהממשלה לא עושה לנו כאן מבחן עירנות על חשבון בריאותם של ילדי העוטף. ישנה התחייבות ברורה להעביר את הכסף מיידית כדי שהטיפולים לא יופסקו. באמת שנבצר מבינתי איך ממשלה שכל היום מדברת על בטחון מפקירה ככה את הצרכים הכי בסיסיים של חוסן אזרחיה וילדיה. אין לנו שום כוונה לוותר ואם זה לא ייפתר מיידית נזמן דיון דחוף שוב במליאת הכנסת ובוועדת הכספים".