המחאה מחריפה: קצינים בצה"ל החלו לשגר היום (שישי) איומים לעבר הרבש"צים – זאת בעקבות החלטתם לנתק כל קשר עם הצבא, כפי שפורסם לראשונה אמש בחדשות 12. האיומים נשלחו בכדי לנסות למנוע את הצעד אך רכזי הביטחון ברחבי הארץ ממשיכים לטעון: "בנט זורק אותנו מתחת לגלגלי הנגמ"ש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעקבות האיומים שיגרה ההסתדרות הלאומית, המייצגת את הרבש"צים, מכתב התראה אל מפקד חטיבת עציון וקצין הגמ"ר בנימין - זאת טרם נקיטת הליכים משפטיים. "האיומים המפורשים כלפי רכזי הביטחון עולים עד כדי פגיעה מובהקת בהתארגנות העובדים ובזכותם לשבות", נכתב.

לאן פני מחאת הרבש
"בנט זורק אותנו מתחת לגלגלי הנגמ"ש" | צילום: חדשות 2

"יום ראשון הקרוב יהיה יום הכיפורים של משרד הביטחון", מאיימים בוועד הרבש"צים. "מי שמפקיר אותנו שלא יצפה שנעמוד לצידו. קוראים לבנט להתעורר ולכנס את ראשי משרדו כדי לפתור את בעיות הרבש"צים במיידית".

החל מהשבוע הבא כל רכזי הביטחון במדינת ישראל ינתקו קשר עם צה"ל, ויפסיקו להגיע לאימונים ולהערכות מצב – כך פרסמנו אמש לראשונה. כמו כן, במסגרת מחאתם ינתקו הרכזים את הקשר הרציף עם בעלי התפקידים בפלוגות, בגדודים ובחטיבות צה"ל, למעט באירוע חירום ביישובים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הרבש״צים בגזרת איו״ש מהווים מרכיב משמעותי ומרכזי בתפיסת ההגנה בגזרה.
שיתוף הפעולה בין הצבא לבינם חשוב גם בימים אלו. השיח הרציף עם הרבש״צים יישמר לצורך שמירת האיזונים הנכונים בנושאים הבטחוניים. במידה ויתבצעו פעולות שעלולות להשפיע על הביטחון השוטף, יבוצעו ההתאמות הנדרשות על מנת לא לפגוע בביטחון התושבים בגזרה". 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: ״משרד הביטחון מוקיר ומעריך את פועלם של הרבש"צים ואת תרומתם לחיזוק הביטחון ביישובים. לכן גיבש המשרד, יחד עם מרכז המועצות האזוריות, הסכם חדש, הכולל הגדלה של תקציב הסיוע במימון מרכיבי ביטחון למועצות וליישובים המעסיקים רבש"צים. רובן המוחלט של המועצות האזוריות, לרבות המועצות ביישובי עוטף עזה, כבר חתמו על ההסכם החדש וקיבלו את התקציב. מספר מועצות בודדות טרם חתמו ואנו פועלים מולן בניסיון להגיע לסיכומים״.