מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (בין שבת לראשון) מספר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, כך על פי הודעת דובר צה"ל, זאת בתגובה לירי הרקטות שבוצע מוקדם יותר לעבר יישובי העוטף. עמדה צבאית של הכוח הימי של הארגון הושמדה, והותקף גם מחנה צבאי ובו מחסנים, משרדים ועמדות שמירה. על פי דיווחים פלסטינים שני בני אדם נפצעו מתקיפות צה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אזעקת "צבע אדום" נשמעה אמש בסמוך לשעה 21:00 בשדרות וביישובי עוטף עזה. בצה"ל מסרו כי זוהו שלושה שיגורים של רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל, וכל הרקטות שנורו - יורטו בהצלחה. ההתרעה הופעלה בגבים, מכללת ספיר, מטווח ניר-עם, ניר עם, שדרות, איבים, ברור חיל, מפלסים, אור הנר וארז. 

בתחילה דווח שמערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות בהצלחה, ואחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח. אך בהמשך עדכן דובר צה"ל כי כל שלוש הרקטות יורטו. במד"א מסרו כי לא התקבלו דיווחים על נפגעים, למעט שני מקרים של אנשים שנחבלו קלות בשעה שעשו את דרכם אל המרחב המוגן וטופלו על ידי הצוותים הרפואיים במקום. 

פורום רשויות העוטף ושדרות פרסם הודעה חריפה בשל הירי: "הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. אנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה".

יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב בטוויטר בתגובה לירי הרקטות: "קיבלנו הערב עוד שלוש תזכורות מכיוון עזה לכך שאזרחי ישראל כולם ותושבי הדרום בפרט מצפים מאיתנו לעסוק בביטחונם. לא בספינים ולא ברכילות פוליטית. אנחנו נשנה את המציאות הביטחונית בדרום - נחזיר את ההרתעה שנתניהו מחק".

לפני כשבוע (שישי) הופעלה אזעקת צבע אדום בקיבוץ רעים, ורקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים. בתגובה לירי מעזה הגיב צה"ל בתקיפת יעדים של ארגון הטרור חמאס בצפון הרצועה. כשעתיים לאחר מכן הופעלה אזעקה נוספת, ובצה"ל עדכנו כי זו הופעלה בעקבות ירי שאינו רקטי.