אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (רביעי) במספר אזורים בעוטף עזה ובעיר אשקלון בעקבות רקטה אחת ששוגרה מרצועת עזה ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. הירי התבצע בזמן נאום של ראש הממשלה נתניהו בכינוס בחירות באשקלון לקראת הפריימריז לראשות הליכוד. הוא הורד מהבמה ונלקח למרחב מוגן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים והודיעו כי התבצע יירוט מוצלח של כיפת ברזל מעל העיר אשקלון. בעיריית אשקלון הודיעו כי לפי שעה אין הנחיות מיוחדות לתושבים בעקבות הירי.

הירי הפלסטיני התרחש במהלך כנס בחירות של ראש הממשלה נתניהו, שהגיע לעיר אשקלון לקראת הפריימריז לראשות הליכוד מחר. נתניהו היה על הבמה יחד עם שרים נוספים מהליכוד, והורד מהבמה למרחב מוגן כשהתקבלה הידיעה על האזעקה. הכנס הועבר בכמה שידורי לייב בפייסבוק.

נתניהו יורד מהבמה בזמן אזעקה באשקלון
כנס הליכוד באשקלון, הערב

לאחר ששב מהמרחב המוגן, אמר ראש הממשלה בכנס: "החמאס והג'יהאד האסלאמי לא רוצים שאני אנצח, מה לעשות. על אפם ועל חמתם אנחנו ננצח. ההוא שירה פעם קודמת לא איתנו. מי שירה עכשיו שיארוז את החפצים". כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו כי חליל בתאני, בכיר הג'יהאד האיסלאמי, הוא שעומד מאחורי ההוראה לשגר את הרקטה לאשקלון.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב לשיגור הרקטה לאשקלון וכתב: "המצב בו אזרחי ישראל נתונים לחסדי טרוריסטים, וראש ממשלת ישראל לא יכול לסייר בחלק ממדינתו הוא תעודת עניות למדיניות הביטחון בדרום ואובדן הרתעה שאף מדינה ריבונית לא יכולה לקבל".

 יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס גם הוא לירי על אשקלון: "זו הפעם השנייה השנה שפעילי טרור בעזה משפילים את מדינת ישראל, וראש הממשלה שוב, בעיצומו של כנס בחירות, מורד מהבמה ונמלט למרחב מוגן. האמת העגומה היא, שזו כניעה לטרור ושום מכבסת מילים לא תשנה את המציאות שנקלענו אליה".