בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל, צה"ל תקף אמש (שישי) מטרות טרור ברצועת עזה, בהן אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם של הכוח הימי של ארגון החמאס. בזמן התקיפה נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות וביישוב איבים הסמוך, ומדובר צה"ל נמסר כי זוהה ירי שאינו רקטי מעזה ישראל. אמש שוגרו 10 רקטות משטח הרצועה לישראל, 8 מהם יורטו על ידי כיפת ברזל. אחת הרקטות פגעה סמוך לבית בשדרות - בעת שהמשפחה שהתה במרחב המוגן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפרסם דובר צה"ל הבוקר, נמסר כי מטוסי חיל האוויר הפציצו מתחם מערך הגנה אווירית של חמאס, מתחם של הכוח הימי של הארגון, סימולטור לירי נגד טילים, מחסן ואתר לייצור אמל"ח וכן תשתיות תת-קרקעיות של ארגון הטרור בכל אזורי הרצועה. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה", נכתב בהודעה. 

מתחם מערך ההגנה האווירית של חמאס
מתחם מערך ההגנה האווירית של חמאס שהושמד הלילה | צילום: דובר צה"ל

מתחם הכוח הימי של חמאס
מתחם הכוח הימי של חמאס שהושמד הלילה | צילום: דובר צה"ל

מתחם חמאס בדיר אל-בלח
מתחם חמאס בדיר אל-בלח שהושמד הלילה | צילום: דובר צה"ל

תשתיות תת קרקעיות ברצועה
תשתיות תת קרקעיות ברצועה שהושמדו הלילה | צילום: דובר צה"ל

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי אדם אחד נהרג כתוצאה מתקיפות חיל האוויר באזור חאן יונס, ושניים נוספים נפצעו באורח בינוני עד קשה. בהודעה שפרסם חמאס בתגובה לתקיפות טען הארגון השולט בעזה כי "התקיפות שאירעו לפנות בוקר הן הסלמה מסוכנת נגד אזרחים חפים מפשע".

"ישראל תישא באחריות למעשיה", הוסיפו ואיימו בחמאס. "אנו מדגישים כי דמם של בני עמנו יקר ואף אחד לא יאפשר לאויב להתיר אותו או להציג עצמו כגיבור באמצעות הקזתו. הבאת המצב ברצועת עזה לכדי פיצוץ תתהפך על פני האויב".

הריסות בעזה אחרי תקיפות חיל האוויר
הריסות בעזה אחרי תקיפת חיל האוויר

תוצאות תקיפת חיל האוויר בעזה
משרד הבריאות הפלסטיני: הרוג וכמה פצועים

תוצאות תקיפת חיל האוויר בעזה
חמאס: "ישראל תישא בתוצאות"

בעקבות המטחים הכבדים, ראש הממשלה נתניהו קיים אתמול התייעצויות ביטחוניות וקיבל דיווחים גם מהרמטכ"ל וגם מצמרת צה"ל. בחודשים האחרונים סוגיית עזה עולה תכופות על סדר היום, וראש הממשלה דיבר על כך שלא יהיה מנוס מלצאת למבצע רחב ברצועה בקרוב.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה כבת 65 שנפלה בדרכה למרחב מוגן ופונתה במצב קל לבי"ח ברזילי. בנוסף צוותי הרפואה טיפלו ב-5 נפגעי חרדה אשר לא נזקקו לפינוי לבית החולים. כמוכן, באירוע הפגיעה במבנה לא היו נפגעים כלל. 

"היינו בסיומה של ארוחת ערב עם כל הילדים והנכדים, שמענו את האזעקה וירדנו בצורה מסודרת לממ"ד", סיפר יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ, תושב שדרות, בשיחה עם חדשות 12. "עשינו בין הנכדים תחרות מי יגיע ראשון, ניסינו להפוך את זה למשהו קצת יותר משעשע".

רכב שנפגע מפגיעת רקטה בשדרות
רכב שנפגע מפגיעת הרקטה | צילום: דוברות המשטרה

"ברור לחלוטין שבכל תהליך של התמתנות של ארגוני טרור יהיה גורם קיצוני שינסה לחמם את הגזרה, הג'יהאד האסלאמי מונחה על ידי האירנים ולא ייתן לחמאס לגרום לכך שהשקט יהיה מוחלט ומתעלם מעצם קיומו", הוסיף ח"כ פרץ. "אני מקווה ששאלה של מבצעים צבאיים לא תהיה שאלה של שיקולים פוליטיים". 

.