פרסום ראשון: שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, נפגש היום (שלישי) עם תושבים בשדרות ודיבר איתם על המצב הביטחוני. באחת השיחות עם התושבים בביקור, אמר: "זו מציאות ביטחונית בלתי אפשרית, הלב שלנו איתכם אבל אני לא הכתובת - אתם צריכים לפנות לממשלה שלכם. אנחנו ארה"ב לא מפריעים או מונעים מהממשלה שלכם לפעול‎". התושבים ציינו כי פרידמן היה קשוב לדבריהם ולמצוקות שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התושבים סיפרו לשגריר על ה"ניסים" לדבריהם שהתרחשו בסבבי הלחימה בעיר בחודשים האחרונים. "למה מחכים, שיהיה טבח המוני? לא רוצים להגיע למצב הזה", אמרו. השגריר שאל את התושבים על הבחירה להישאר לגור בשדרות והם השיבו לו: "זה הבית שלנו". 

אחת המשתתפות אמרה כי הם סיפרו לו על החיים בשדרות בחודשים האחרונים, בצל המתיחות וירי הרקטות. "היה מפגש מרתק. היה ניכר שמדובר באדם חם אנושי וקשוב מאוד, הוא נתן תחושה שהוא בא באמת להקשיב לנו", אמרה תושבת שדרות.

תושבת שדרות שהשתתפה במפגש הוסיפה: "הוא אמר שארה"ב תמיד תהיה לצד ישראל והבטיח להשתדל להעביר את הדברים שלנו הלאה. הוא עשה רושם של אדם מיוחד וטוב".

תושבת נוספת סיפרה כי חזרה לשדרות למרות החיים שנוחים שהיו לה כשלא התגוררה שם. "חייתי חיים כיפים למען הילדים שלי , אבל חזרתי כי הלב שלי היה פה". היא סיפרה כי הייתה מאוד מרוצה מצורת החיים שהייתה לה: "מהשקט, מהירוק, מהנוחות ובחרתי לחזור היום לפה - יש פה קהילה טובה, יש פה קהילה תומכת".