"אי אפשר לסבול את זה יותר, אולי לנתניהו ייפול האסימון": הירי לעבר יישובי הדרום שנמשך גם היום (רביעי) גורם לנזקים ולחרדות. תושבי יישוב במועצה האזורית חוף אשקלון שבו התפוצצו שתי פצצות מרגמה - אירוע שלמרבה המזל הסתיים ללא נפגעים - זועמים ומתוסכלים, ומקווים שאחרי שראש הממשלה חווה אתמול בשידור חי שיגור רקטות מעזה במהלך כנס בחירות באשדוד, משהו ישתנה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית משפחת רוזן שביישוב, התפוצצה פצצת מרגמה במגרש החנייה. רסיסים מהפיצוץ התפזרו לכל עבר וחדרו גם לסלון, בו נמצאת פינת המשחקים של נועם, התינוק בן השנה. אחד הילדים הקטנים, עמית מהבית השכן, שמע את האזעקה, נכנס לממ"ד וכך לא נפגע.

בית בעוטף עזה שנפגע מרסיסי רקטה בדרום (צילום: החדשות 12, החדשות12)
רסיסים בסלון של בית משפחת רוזן | צילום: החדשות 12, החדשות12"הייתי בבית, שמעתי צבע אדום ופתאום היה בום חזק", הוא מספר, "ישר התקשרתי לאבא, אמרתי שבטוח הייתה נפילה אצלנו ואז ישר ראיתי פה מלא רכבים של צבא ומשטרה. ראיתי את החלון המנופץ ואת החור בחניה, מזל שבבית לא היה אף אחד". 

נפילת רקטה בחוף אשקלון (צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון)
צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון"אנחנו רגילים לזה, לא נעים להגיד, נמאס לנו מזמן", מספר איתן סגל, שכן נוסף של המשפחה. "כמו שנתניהו הרגיש אתמול, ככה אנחנו מרגישים כבר 18 שנה. אולי ייפול לו האסימון סוף סוף. די, זה לא צחוק אי אפשר יותר לסבול את זה. פעם אחת ראש הממשלה מרגיש בזמן אמת מה שאנחנו מרגישים כל הזמן". 

המתיחות בדרום: ירי רודף ירי

אזעקת צבע אדום הופעלה היום  ביד מרדכי ובנתיב העשרה. דובר צה"ל אישר כי הופעלה התרעה בשני היישובים, ולאחר זמן קצר מסר כי זוהו 3 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. טנק צה"ל תקף בתגובה לירי שתי עמדות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה.

אמש שוגרו שתי רקטות לכיוון אזור התעשייה הצפוני באשדוד ולאזור התעשייה הדרומי באשקלון. פיצוצים נשמעו במקום והתושבים התבקשו להיכנס לתוך המרחבים המוגנים. צה"ל זיהה שני שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל - שניהם יורטו בהצלחה בידי לוחמי כיפת ברזל. ‎

_OBJ

מנתוני שב"כ עולה כי ב-5 השבועות האחרונים, מתחילת אוגוסט עד אמש נורו מרצועת עזה לעבר ישראל 23 רקטות ופצמ"רים - לא כולל השיגור אתמול. לאחר השיגור הכפול אמש, ובתום הערכת מצב בראשות מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם סופר וסגל הפיקוד, הוחלט כי כלל המערכים המבצעיים יעובו.

בעיריית אשדוד קיימו הערכת מצב בהשתתפות גורמי החירום. הירי מרצועת עזה קטע את נאומו של נתניהו באשדוד, ואחר האזעקות מאבטחיו הוציאו אותו מהמקום כדי לתפוס מחסה. התקשורת בעזה חגגה בעקבות פינוי ראש הממשלה, אך במקביל חמאס החל לפנות מפקדות מחשש לתגובה.