בשנים האחרונות רואים יותר ויותר מחקרים שמצביעים על יתרונות בריאותיים בסוגי תה שונים. רק לפני כשבועיים פורסם מחקר שהראה כי תה יכול להפחית סיכון לפתח גלאוקומה ובכך יכול לעזור לנו לשמור על בריאות העיניים שלנו לאורך זמן. כעת, חוקרים מארה"ב מצאו יתרון בריאותי נוסף לתה: עוזר להילחם בסרטן שד.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת סנט לואיס במיזורי, ארה"ב, בדקו תמציות של סוגי תה שונים כדי לבחון את השפעתם על תאי סרטן שד. הצוות, שבראשו עמד ד"ר צ'ונפה הואנג, פרופסור חוקר במחלקה לרפואה פנימית, בדק סוגי תה כמו תה ירוק, שחור, אולונג וסוגי תה כהים נוספים. התוצאות הראו שתה ירוק ותה אולונג מצליחים לעצור התפשטות של תאי סרטן שד. שני סוגי התה נמצאו יעילים באותה מידה על תרביות תאים שנלקחו מרקמה זהה, שנבדקו בתנאי מעבדה. לפי ד"ר הואנג, תה שחור וסוגי תה כהים אחרים לא השפיעו כלל על התאים הסרטניים.

View this post on Instagram

A post shared by Yin Xiang Hua Xia Tea (@yinxianghuaxiatea) on


מונע התרבות והתפשטות של תאים סרטניים

"לפי התוצאות שלנו, תה אולונג, כמו תה ירוק, משחק תפקיד במניעת גדילה, התרבות מהירה והתפשטות של תאים סרטניים", אמר ד"ר הואנג לאתר Medical News Today. נוסף לכך, ד"ר הואנג ציין שתה אולונג, בדומה לתה ירוק, יכול להעניק יתרונות נוספים למי שמקפיד לשתות אותם על בסיס קבוע, כמו הפחתת שומן בטני ורמות כולסטרול ואף גם יכול להציע הגנה מפני סוגים אחרים של סרטן. 

אולונג הוא תה סיני מסורתי, שלאחר שעליו נקטפים, הם מושארים להתחמצן באור השמש במשך זמן רב יותר מעלי תה ירוק וקצר יותר מתה שחור. 

עוד ב-mako בריאות:

>> מפחיד: ליטפה חתול רחוב ונדבקה בזיהום מחריד
>> מדענים ישראלים טוענים שהם מצאו תרופה לסרטן
>> מדהים: גילינו מה סודה לשתייה יכולה לרפא
 

בחלקו השני של המחקר, ד"ר הואנג השווה בין סטטיסטיקות של מצבתם הבריאותי של אנשים במחוזות בסין שבהם תה אולונג פופולרי יותר – לבין מחוזות שבהם שותים פחות את התה המסורתי. הוא מצא שאנשים ששותים תה אולונג באופן קבוע, היו בסבירות נמוכה ב-25 אחוז לפתח סרטן שד. נוסף על כך, נמצא כי נשים שלקו בסרטן השד ושתו תה אולונג היו בסיכון נמוך יותר בחצי למוות כתוצאה מהמחלה, בהשוואה לנשים ששתו תה זה רק לעתים נדירות. באופן כללי, נמצא גם שאנשים שמרבים לשתות תה אולונג, מפחיתים את הסיכוי שלהם למות ממוות מוקדם ב-68 אחוזים.

למרות שנדרשים מחקרים מעמיקים יותר בנושא, שיביאו בחשבון גורמים נוספים שיכולים להשפיע על התפתחות של תאים סרטניים, ד"ר הואנג מציין ששיעור התמותה הנמוך יותר באזורים שבהם שותים תה אולונג יכול להצביע שלתה זה פוטנציאל אנטי-סרטני מובהק. אז  שיגיעו מחקרים קונקרטיים יותר, ניתן בהחלט לאמץ את תה האולונג – זה ככל הנראה לא יזיק לכם ואף יועיל לא מעט.